Slovan vo Viedni neuspel

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava podľahli Vienna Capitals na jej ľade 1:4.

UPC Vienna Capitals - HC SLOVAN Bratislava 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Góly: 20. Puschnik (Olsson, Schlacher), 26. Hartl (Fortier, Schiechl), 31. Fortier (Rotter, Matheson), 35. Rotter (Keller, Matheson) - 27. Mojžíš (Ölvecký, Miklík)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Zostavy:
UPC Vienna Capitals: Zaba – Matheson, Peter, Fletcher, Veideman, Fraser, Lakos, Schweda, Seidl – Keller, Oullette, Rotter – Fischer, Schiechl, Hartl – Fortier, Sylvester, Ferland – Puschnik, Olsson, Schlacher
HC SLOVAN: Janus – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Štajnoch, Ďatelinka, Kudrna – Bartovič, Bližňák, Kukumberg – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Daňo, Bakoš, Hudáček – Kolena, Mikuš, MrázVo Viedni sa hral od úvodu vyrovnaný zápas. V 12. minúte sa zaskvel skvelý Janus, ktorý zázračne zneškodnil delovku Schweda. Na opačnej strane mohol Slovan poslať do vedenia Richard Mráz, no proti bol gólman Zaba. Domácich poslal do vedenia gólom 42 sekúnd pred koncom prvej tretiny Kevin Puschnik - 1:0.Po prvej prestávke získala Vienna dvojgólový náskok, keď sa presadil po rýchlej akcii Nikaluas Hartl. V následnej presilovke dokázal znížiť Tomáš Mojžíš, ktorý po Ölveckého strele dotlačil puk do siete. Kontaktný gól však Slovanistov k obratu nenaštartoval. Už o štyri minúty vrátil domácim dvojgólový náskok Francoisa Fortier. Na konečných 4:1 upravil Rafael Rotter, ktorý krásne zakončil svoj únik.Aj napriek prehre je Slovan v južnej divízii European Trophy na 1. mieste so ziskom 7 bodov. Na budúci týždeň nastúpia "belasí" vo Fínsku najskôr v piatok v Jyväskylä proti JYP a potom v sobotu v Kuopiu proti KalPe.