Vo štvrtok opäť v domácom prostredí!

Po osemnástich dňoch sa fanúšikovia Slovanu môžu opäť tešiť na domáci zápas! Vo štvrtok o 19:30 si HC SLOVAN Bratislava zmeria sily so Sibirom Novosibirsk.

Hokejisti Slovana sa z náročného štvorzápasového tripu po klziskách súperov vrátili so slušným ziskom ôsmich bodov, ktoré ich katapultovali na postupové siedme miesto v Západnej konferencii. Zverenci fínskeho kormidelníka Petriho Matikainena chcú na trojzápasovú víťaznú sériu nadviazať v nasledujúcich troch stretnutiach v domácom prostredí a upevniť si svoju pozíciu v postupovej osmičke! Pomôžte aj vy nášmu mužstvu po dlhej prestávke bez hokeja v Bratislave k zisku čo najväčšieho počtu bodov a príďte si pozriet kvalitný hokej do SLOVNAFT Areny.  Prvým z trojice protivníkov z Ďalekého východu je Sibir Novosibirsk. Vstupenky si môžete zakúpiť TU. Náš najbližší súper prehral už päť zápasov za sebou a aj preto sa v Bratislave bude snažiť pretrhnúť neúspešnú sériu. V utorok na ľade Medveščaku Záhreb nestrelil ani gól, prehral 0:2, no napriek tomu sa vo Východnej konferencii drží na slušnej 7. priečke. Na konte má 23 bodov za osem triumfov a jedenásť prehier.Sibir posledné dva roky nechýbal v play-off. Naposledy sa prebojoval až do konferenčného semifinále, v ňom však nestačil na Metallurg Magnitogorsk, neskoršieho víťaza Gagarinovho pohára. Napriek pomerne úspešnej sezóne nastal v jeho kádri počas letnej prestávky veľký pohyb.Z nových posíl sa najlepšie uviedol Andreas Thuresson. Švédsky útočník, ktorý v drese Nashvillu nazrel do NHL, prišiel v lete zo švédskeho Brynäs. S ôsmimi gólmi je najlepším strelcom Novosibirsku. Pridal k nim aj sedem asistencií a s 15 bodmi je aj najproduktívnejším hráčom mužstva. Jeho úlohou je nahradiť hviezdu minulej sezóny Joriho Lehterä. Fínsky center si skvelými výkonmi vypýtal prestup do NHL a teraz už nastupuje za „bluesmanov“ zo St. Louis.Obrane mužstva z tretieho najväčšieho ruského mesta dominuje ďalšia posila zo Švédska. Patrik Hersley pôsobil vlani vo švédskom Leksande. Teraz je najvyťažovanejším hráčom Sibiru, v priemere odohrá v každom dueli viac ako 21 minút. Známy je svojou tvrdou strelou od modrej čiary. So siedmimi gólmi je druhým najlepším strelcom tímu a zároveň najlepšie strieľajúcim zadákom ligy.Vedenie nášho najbližšieho súpera zareagovalo na kolísavé výkony v úvode sezóny dvoma nákupmi. V októbri na súpisku Sibiru pribudli dve nové mená, ktoré by mali vystužiť obranu. Pilierom defenzívy by sa mal stať skúsený Renat Mamašev, naposledy obliekal dres Nižnekamska. Z Petrohradu navyše prišiel talentovaný mladík Jegor Malenkich.Jednotkou v bráne Novosibirska je ďalší hokejista zo severu Európy. Mikko Koskinen začal na východe Ruska svoju druhú sezónu. Zatiaľ nastúpil v 17 zápasoch, úspešnosť jeho zákrokov sa pohybuje tesne pod 90 percentami. Fínsky gólman vychytal doteraz sedem víťazstiev, v jednom dueli si udržal čisté konto.V súboji so Sibirom by mal svoju premiéru v drese HC SLOVAN absolvovať Tomáš Rachůnek. Český útočník začal sezónu v Novokuznecku.Vlani sme odohrali s Novosibirskom dva vyrovnané zápasy. Na jeho ľade sme prehrali 1:3. V Bratislave sa o víťazovi rozhodovalo až nájazdoch, náš triumf 2:1 zariadil Michal Vondrka.