Vlani im to nešlo, teraz sú 2. najlepší vonku

Piaty zápas za deväť dní mal Slovan veľmi dobre rozohraný. Viedol takmer celé dve tretiny.

Až od 30. minúty začali hráči Dinama Riga ukazovať svoju silu. Aj v Bratislave potvrdili, že patria k najväčším prekvapeniam tohto ročníka KHL. Lepší na ľade súpera od Lotyšov je už len hviezdny Petrohrad. "Riga má podobné mužstvo ako my. Všetci hráči poctivo pracujú, nemajú výrazné hviezdy. Vlani mali prakticky tento istý tím. Vtedy im to nešlo, teraz im to ide," potvrdil po stretnutí Martin Štajnoch štatistiky, keď vlani najhorší tím Západnej konferencie útočí v tejto sezóne na najvyššie priečky.

Práve po Štajnochovom presilovkovom góle na 3:1 to vyzeralo pre Slovan veľmi nádejne na piatu výhru v rade. "Mali sme to vedenie udržať trošku dlhšie, možno by sa dostali do nejakého stresu. Takto dali hneď na 2:3 a cítili šancu vrátiť sa späť do zápasu."