Vlado Mihálik s novým dvojročným kontraktom

Reprezentačný obranca Vladimír Mihálik predĺžil so Slovanom zmluvu na ďalšie dva roky.

Mihálik odohral v drese Slovana celú uplynulú sezónu, napokon sa jeho štatistiky zastavili na 19 zápasoch (základná časť + play off), v ktorých si pripísal tri presné zásahy. Mihálik zaznamenal pod trénerom Čadom azda najvýraznejší herný progres spomedzi všetkých našich hráčov. Od Vianoc sa z pozície náhradného obrancu Slovana prepracoval až k nominácii na Majstrovstvá sveta vo Fínsku a Švédsku, kde napokon nastúpil vo všetkých 8 zápasoch nášho tímu a v stretnutí proti Nemecku prihrával na dôležitý vyrovnávajúci gól Záborskému.Mihálikova hra však nikdy nebola postavená na produktivite. Pri jeho úctyhodnej výške 203 cm a 111 kg sa od neho očakávala spoľahlivá fyzická hra do tela a pomoc mužstvu v oslabeniach. Najmä v druhej polovici uplynulej sezóny Vlado tieto očakávania naplnil a patril medzi našich najlepších zadákov. Predtým, ako prišiel do Slovana, pôsobil Mihálik prevažne v zámorí. Je jedným z posledných slovenských hokejistov, ktorých draftovali v NHL už v prvom kole. V roku 2005 si ho vybrala Tampa Bay Lightning, za ktorú odohral 15 zápasov, prevažne v sezóne 2008/2009. Viac si zahral v profesionálnej AHL za farmársky klub Norfolk Admirals, kde odohral štyri kvalitné sezóny a v 270 zápasoch zaznamenal 58 bodov. Po návrate do Európy pôsobil krátko aj v Leve Poprad a v klube účastníka švédskej Elitserien Timra IK.

04/2024:

• Profil Timoteja Šilleho: Ďalší Šille v drese Slovana