Vladimír Országh hlavným trénerom Slovana

Asistent trénera pri slovenskej reprezentácii Vladimír Országh prichádza do Slovana so ziskom dvoch majstrovských titulov s Banskou Bystricou.

Vedenie klubu sa na pozíciu hlavného trénera dohodlo na ročnej zmluve do 30. apríla 2019 s Vladimírom Országhom.Banskobystrický rodák patrí medzi nastupujúcu  mladú generáciu trénerov, na Slovensku patrí medzi najprogresívnejších a  veľmi perspektívnych do budúcna. Svojim pôsobením pri Slovane a seniorskej reprezentácii vzniká zaujímavá synergia, ktorá by mohla byť veľmi prospešná pre obe strany. V Slovane neprichádza do neznámeho prostredia. V ročníku 2014/15 stál na lavičke ako asistent Rostislav Čadu, neskôr Petriho Matikainena, jeden zápas si dokonca odkrútil aj ako hlavný tréner. Jeden z najtalentovanejších slovenských koučov vhupol na trénerskú dráhu takmer okamžite po skončení svojej úspešnej profesionálnej hráčskej kariéry, ktorú zastavili problémy s kolenami. Aj napriek tomu v nej nastúpil na takmer 300 zápasov v NHL, tiež vo švédskej súťaži, v reprezentácii patri do generácie zlatých chlapcov, ktorá sa tešila zo zisku zlata v Goteborgu (2002) a bronzu z Helsiniek (2003). Országh dostal prvú príležitosť ako asistent trénera v rodnej Banskej Bystrici pred sezónou 2010/11 o dva roky neskôr už zastával funkciu hlavného kormidelníka.Skúsenosti naberal stále len 41 – ročný tréner aj v Slovane, kde pracoval ako asistent trénera spolu s Rostislavom Čadom, následne s Fínom Petrim Matikainenom. Po sezóne sa vrátil opäť na pozíciu prvého muža striedačky do Banskej Bystrice a dosiahol s ňou veľké úspechy.  S „baranmi“ dokázal v ročníku 2016/17 zaknihovať historicky prvý titul, navyše v nedávno skončenej sezóne sa mu ho podarilo obhájiť.  V práci Országha možno badať viacero moderných prvkov, úspešne použivaných v Severnej Amerike, či kvalitných európskych ligách, založených na práci s videom či štatistikami. Jeho kvality  ocenili aj pri slovenskej reprezentácii. Postupne pracoval pri seniorskom mužstve ako asistent trénera Vladimíra Vůjteka, v sezónach 2012/13 a 2013/14. Aktuálne pôsobí pri mužstve aj s kanadským odborníkom Craigom Ramseym. Realizačný tím Vladimíra Országha zostáva s doterajšími asistentmi trénera Róbertom Petrovickým a Rudolfom Jendekom. Do Bratislavy sa z Banskej Bystrice sťahuje aj náš bývalý tréner gólmanov Pavol Rybár, ktorý bude zastávať aj pozíciu videoanalytika. Post kondičného trénera bude aj naďalej viesť Róbert Bereš. HC SLOVAN Bratislava gratuluje Vladimírovi Országhovi k postupe v jeho trénerskej kariére a želá mu úspešnú sezónu v KHL.