Vítkovice vydolovali výhru v predĺžení

Hokejisti Slovana podľahli v poslednom prípravnom zápase tohto leta HC Vítkovice Steel 1:2 po predĺžení.

HC SLOVAN Bratislava - HC Vítkovice Steel 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 3. Vondrka - 37. Stehlík (Strapáč), 61. Němec (Burger). Rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Kacej, Stanzel. Vylúčení: 3:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 4544 divákov.     Zostavy
HC SLOVAN: Backlund – Sersen, Baranka, Mojžíš, Sigalet, Brejčák, Mihálik, Luža – Nagy, Nedorost, Vondrka - Netík, Surový, Hudáček – Murley, Tičar, Bartovič – Jeglič, Bližňák, Ölvecký - White
Vítkovice: Dolejš – Šenkeřík, Stehlík, Čerešňák, L. Kovář, Štencel, Klok, Pastor – Strapáč, Burger, Húževka - Rudolf Huna, Němec, Svačina – Káňa, Kolouch, Kucsera – Vandas, M. Hlinka, Szturc  Slovan od úvodu vyletel na súpera a už v 21. sekunde mal šancu na otvorenie skóre po chybe Stehlíka Vondrka, no pred Dolejšom neuspel. V 3. minúte už ale český legionár slávil úspech, keď brankára Vítkovíc prekonal rutinérsky bekhendom - 1:0. Až po tomto momente sa osmelili aj hostia a Backlund musel zasahovať pri strelách Húževku a Hunu. Boli to však domáci, ktorí diktovali tempo hry. "Belasí" boli v prechode do útoku rýchlejší ako súper, o ich aktivite svedčí aj pomer striel 13:5 v prvej tretine.     V druhej časti sa už Slovan tak nehrnul do útoku, snažil sa najmä vykrývať stredné pásmo a čakať na prípadné chyby súpera. V 29. minúte volil Netík v prečíslení tvrdú strelu, ktorú Dolejš zlikvidoval, následne nepochodil pred brankárom ostravského tímu ani Surový. Postupom času Vítkovice prebrali iniciatívu a Backlund mal stále viac a viac práce, švédsky brankár však pokusy likvidoval. Dôležitý moment prišiel v 37. minúte, keď Vondrka nepremenil sólo nájazd a okamžite z protiútoku na druhej strane vyrovnal po strele Strapáča z dorážky Stehlík.    V treťom dejstve vsadili obe mužstvá na opatrnú hru, šance sa rodili zväčša po rýchlych prečísleniach. V 44. minúte neuspel v koncovke v dobrej pozícii Murley, o dve minúty neskôr nepremenil nájazd Netík. Následne nepretlačil puk zblízka do bránky dorážajúci Bartovič. V 53. minúte mohol nakloniť misky váh na stranu Vítkovíc Svačina, Backlund stihol zasiahnuť proti jeho strele betónom. Dolejš mal potom šťastie, keď minútu pred vypršaním riadneho hracieho času skončila delovka Sigaleta na žŕdke. Duel tak dospel do predĺženia, hneď v jeho prvej minúte spravil chybu Backlund a Němec nemal problém skórovať do prázdnej bránky a rozhodnúť tak o výhre Vítkovíc.