Víťazstvo pred vypredanou SLOVNAFT Arenou!

V prvom prípravnom zápase v domácom prostredí zdolal HC SLOVAN Bratislava pred vypredanou SLOVNAFT Arenou Spartak Moskva 2:0.

Hokejisti Slovana sa doma predstavili zhruba po piatich mesiacoch a aj napriek horúcemu letu a dovolenkovému obdobiu dokázali fanúšikovia vypredať SLOVNAFT Arenu a pripraviť Slovanistom opäť perfektnú atmosféru!

HC SLOVAN Bratislava - Spartak Moskva (Rus.) 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), 1:0 na dodatočné nájazdy

Góly: 44. Kukumberg (Michel Miklík), 57. Bližňák (Bartovič, Netík), 10 055 divákov (vypredané), rozhodovali: Baluška, Kubuš, KacejZostavy:
HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Štajnoch, Brejčák, Ďatelinka – Bartovič, Bližňák, Netík – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Kudrna, Kukumberg, Hudáček – T. Mikúš, Šťastný, Mráz
Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Megalinsy, Bodrov, Sergeev, Zheldakov, Quint, Ryazantsev, Kulik, Mamkin – Volkov, Nikulin, Nesterov – Kozlov, Yunkov, Nikontsev – Špirko, Ignashin, Krutov – Chernykh, Bobrov, Medvedev – Voronin, SorokinDo brány Slovana sa postavil Janus. Ten medzi troma žrďami nahradil Čecha Kopřivu, ktorý minulý štvrtok vychytal víťazstvo 2:1 proti pražskej Slavii. Práve náš gólman musel v 8. minúte riešiť prvú nebezpečnú situáciu, keď pálil Krutov. Slovanisti sa do šance dostali v 14. minúte. Prečíslenie troch proti jednému zakončoval Miklík len do brankára Spartaku Glassa. V úvodnom dejstve podržal Janus Slovan pri strelách Bobrova, Špirka a Krutova.Druhú tretinu odohrali lepšie Čadovi zverenci, keď hostí prestrieľali v pomere 11:6.  V 27. minúte vyskúšal Glassovu pozornosť šikovnou strelou Šťastný a po ňom aj Mráz, ktorého teč lízal ľavu žrď hosťujúcej brány. Šesť minút pred koncom druhej tretiny vyškriabal brankár Spartaku nepríjemnú strelu Michala Vondrku.Veĺkým náporom začali Slovanisti aj tretiu tretinu. V 41. minúte nabil Vondrka Hudáčkovi, po ktorého strele vytiahol Glass perfektný zákrok. Vypredaná SLOVNAFT Arena sa napokon gólu dočkala v 44. minúte. Vo vlastnom oslabení unikol obrane Spartaku Miklík, puk poslal na parťáka Kukumberga a ten dokázal presnou strelou poslať puk do siete – 1:0.  Gól Slovanu pomohol a o 9 minút zamestnal Glassa aj Hudáček.  Defintívnu podobu výsledku dal v 57. minúte Mário Bližňák, ktorý zúžitkoval presnú prihrávku od Milana Bartoviča – 2:0. Po skončení riadneho hraciaho času prišli po dohode oboch trénerov na rad samostatné nájazdy, v ktorých bol Slovan uspešnejší vďaka skvelému Janusovi a premenenému nájazdu Milana Bartoviča.Slovan si tak v perfektnej atmosfére  zaplnenej SLOVNAFT Areny, ktorá odmenila na záver hokejistov burácajúcim potleskom a ďakovačkou "Vstaňte keď ste belasí", pripísal druhú výhru v rade v prípravnom období. Opäť doma sa hokejisti Slovana predstavia budúci štvrtok o 17:00, keď privítajú ďalší ruský tím Torpedo Nižnij Novgorod.