Víťazstvo na záver výjazdu

HC SLOVAN Bratislava zdolal v záverečnom zápase tretieho tripu Traktor Čeljabinsk 3:1.

Traktor Čeljabinsk - HC SLOVAN Bratislava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 28. Mirnov (N. Bělov) – 11. Lušňák (Chipchura), 22. Chipchura (Cheechoo), 27. Šiška (Lušňák)Zostavy:
Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Kolcov, N. Bělov, Borodkin, Děnisov, Žuldikov, Šinin, A. Petrov, Klimontov – Mirnov, Pestunov, Jakuceňa – Szczechura, Peňkovskij, Kručinin – J. Petrov, Pankov, Černikov – Gubarev, Šarov, Šolochov.
HC SLOVAN Bratislava: Brust (Pogge) – Švarný, Plastino, Meszároš, Bačík, Pokorný, Ďaloga, Rosandić – Viedenský, Nedorost, Zigo – Taffe, Vopelka, Cheechoo – Lušňák, Chipchura, Šiška – T. Kubalík, Jeglič.Úvod zápasu sa odohrával zväčša v strednom pásme, brankári oboch celkov nemuseli riešiť vážnejšie situácie. Častejšie bol v permanencii Barry Brust, ktorý si so strelami domácich poradil. Prvá vážnejšia šanca Slovana znamenala gól, v 11. minúte nahodil puk pred bránkovisko Kyle Chipchura a dobre postavený Patrik Lušňák ho zrazil do brány. Pre našich hráčov to mohlo byť veselšie, Nedorost našiel skvele Jegliča, ten tesne minul.Druhú tretinu začali Slovanisti výborne, v 22. Minúte sa druhá formácia dostala do pásma, Cheechoo našiel Chipchuru, ktorý vymietol pravý horný roh Demčenkovej brány. Z našej strany to nebolo všetko, za bránou sa skvele uvoľnil Ďaloga, puku sa zmocnil Lušňák, ktorý prihral osamotenému Šiškovi a bolo 3:0. Domácich gól nezlomil v 28. minúte sa z uhla trafil Mirnov.  Druhý gól Traktoru mohol dosiahnuť Kručinin, netrafil však do priestoru bránky. Belasí sa v prvej desaťminútovke záverečnej časti hry stihli ubrániť dvom presilovým hrám Traktoru, pričom v nich domácich hokejistov ani nepustili do výraznejšieho tlaku. Štvrtý celok východnej konferencie sa snažil o kontaktný gól, no ten neprichádzal, oporou v bráne Slovana bol Barry Brust. V 51. minúte vychytal perfektne Mirnova, ktorý mohol pridať zblízka svoj druhý gól. Slovanisti v závere skvele bránili útočné snaženie Traktoru a tešia sa zo zisku dôležitých troch bodov. Miloš Říha: Som rád, že sme dnes vyhrali, myslím že zaslúžene. Hrali sme trpezlivo, disciplinovane až do konca zápasu. Mrzí ma veľa vylúčení, hráči  však v oslabeniach splnili čo sme si povedali. Tešíme sa z dnešného víťazstva.