Víťazstvo bielych nad modrými

Tréningový proces počas olympijskej prestávky vyplnilo modelované stretnutie.

Káder HC SLOVAN Bratislava doplnený o niekoľko hráčov z našej juniorky sa v rámci tréningových jednotiek rozdelil na dve družstvá – biele, ktoré zo striedačky viedol Rudolf Jendek s gólmanom Jakubom Sedláčkom a modré na čele s Róbertom Petrovickým v bráne s Jakubom Štěpánkom. Priebeh celého zápasu sledoval z tribúny Eduard Zankovec. Slovanisti medzi sebou odohrali dve regulérne 20 - minútové tretiny, pričom tretia patrila špeciálnym činnostiam. Hokejisti si medzi sebou zahrali situácie šesť na päť, presilové hry i oslabenia či modelované predĺženie.„Trénujeme na ľade už takmer druhý týždeň. Kondičnú prípravu a nácvik herných činností sme s realizačným tímom spestrili modelovaným zápasom. Cieľom je, aby hráčom nechýbala zápasová prax pred duelom s Viťazom i Minskom. Chceme chlapcov pripraviť čo najlepšie. Doteraz sme skôr pracovali na kondičných veciach, v ďalšom týždni sa zameriame na systémové. Podobný duel si zopakujeme budúci týždeň, padne už aj menej gólov,“ dokončil s úsmevom Eduard Zankovec.Meranie síl vyznelo lepšie pre biele mužstvo. To síce po dvoch tretinách prehrávalo 5:4, no duel dokázalo v tretej tretine zásluhou presilovkových gólov či zásahov v predĺžení zvrátiť na konečných 6:5.Fotky z modelovaného zápasu nájdete tu.