Víťazný vstup do sezóny zariadil Nagy!

Hokejistom Slovana vyšiel úvodný zápas KHL na výbornú! Medveščak Záhreb sme zdolali aj zásluhou hattricku Ladislava Nagya 5:2.

HC SLOVAN Bratislava - Medveščak Záhreb 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 7. Nagy (Nedorost), 11. Nagy (Bartovič), 29. Sersen (Jeglič), 57. Hudáček (Netík, Surový), 58. Nagy (Vondrka) - 27. Anderson (Haydar), 41. St. Pierre (Pelletier, Carle)
Rozhodovali: Belov, Rogačjov - Zacharenkov, Sadovnikov
vylúčení: 12:14 na 2 min, navyše Hudáček (Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, 10.055 divákov (vypredané).Zostavy:
HC SLOVAN Bratislava: Backlund - Sersen, Baranka, Starosta, Sigalet, Brejčák, Mihálik - Nagy, Nedorost, Vondrka - Netík, Surový, Hudáček - Murley, Tičar, Bartovič - Jeglič, White, Ölvecký
Medveščak Záhreb: Dekanich - Flood, Morrisonn, Carle, Martinovic, Hutchinson, Popovic - Glumac, Murray, Bjorkstrand - Thomas, St. Pierre, Pelletier - Haydar, Krog, Anderson - Stewart, Rodman, Hedden Vypredaná Slovnaft aréna od úvodu hnala hlasivkami svojich miláčikov dopredu a domáci hokejisti boli od úvodu skutočne aktívnejším tímom. V 4. minúte Vondrka dohral za bránkou hostí súboj s Carleom a zadák hostí sa po tvrdom náraze iba ťažko zdvíhal z ľadu. V 6. minúte Nagy ešte v oslabení pálil mimo, ale o minútu neskôr už v presilovke dvíhal ruky nad hlavu. Dôrazný Nedorost vybojoval pri zadnom mantineli puk v súboji s kiksujúcim brankárom Dekanichom a Nagy nemal problém skórovať do opustenej bránky - 1:0. Skúsený reprezentant s 27-kou na chrbte predvádzal jednu okulahodiacu akciu za druhou a v 11. min opäť rozradostil tribúny, keď si v oslabení efektne hodil puk medzi dvojicu brániacich súperových hráčov a chladnokrvne prekonal Dekanicha - 2:0. Až po tomto momente sa hostia prebrali. V 13. min Rodman so St. Pierrom zostali na chvíľu úplne sami pred Backlundom, ale situáciu zbytočne prekombinovali. Vzápätí Stewart v početnej výhode napálil puk z medzikružia rovno do hrude brankára Slovana. V druhej časti zapli hráči Medveščaku na vyššie obrátky a hra sa tak vyrovnala. V 22. min Pelletier pálil do Backlundovho betónu, na opačnej strane Jeglič v presilovke dvakrát v dobrej pozícii netrafil dobre puk. V 27. min prišlo zaslúžené zníženie zo strany hostí, keď po prihrávke Haydara mieril z prvej presne Anderson. Odpoveď Slovana však nenechala na seba dlho čakať, o dve minúty neskôr Sersen v presilovke prepálil od modrej čiary všetko, čo mu stále v ceste - 3:1. Medveščak neskladal zbrane, v 33. min bol v akcii opäť Backlundov betón, ktorý zastavil pokus Pelletiera. Vzápätí sa švédsky brankár vyznamenal pri delovke Popovica a následnej dorážke Thomasa.  V závere prostredného dejstva dostal Slovan možnosť hrať celé 2 minúty presilovku 5 na 3, ale túto veľkú šancu nevyužil, keď to domáca pätorka všetko zbytočne hrala na Nagya.Prišiel tak trest, Čadovi zverenci v úvode tretej časti prišli o stopercentnú bilanciu vo vlastnom oslabení, keď nekrytý St. Pierre zúžitkoval prihrávku Pelletiera - 3:2. Hostia vzápätí mali veľkú šancu vyrovnať skóre, ale 102-sekundovú presilovku o dvoch hráčov nevyužili. Stewart a Thomas v koncovke zbytočne špekulovali. V 51. minúte to skúšal individuálne Hudáček, no tiež neuspel. V 53. min unikal po strane Glumac, tiesnený mieril medzi Backlundov betón a ľavú žrď, ale medzierku netrafil. Rozhodnutie prišlo tri minúty pred koncom riadneho hracieho času, pri avizovanom vylúčení hostí po diagonále Netíka presne trafil odkrytú časť bránky Záhrebu Hudáček. Záverečné slovo si zobral Nagy, ktorý pri záverečnej power play hostí gólom do prázdnej bránky stanovil skóre na konečných 5:2 a zavŕšil tak svoj hetrik.Rostislav Čada: "Sme spokojní, že sme zvládli prvé stretnutie na domácom klzisku. Ako sme hovorili, súčasný spôsob rozhodovania v ľadovom hokeji je oveľa prísnejší. Dobrým prísľubom do ďalších stretnutí bolo, že sme strelili góly v oslabení, ďalšie v presilových hrách. Mrzí nás, že sme nedokázali skórovať v presilovke piatich proti trom."