Víťazný obrat proti Novokuznecku!

Hokejisti Slovana otočili prípravný zápas proti Metallurgu Novokuzneck po rozhodujúcom góle Bartoviča sa tešia z víťazstva 3:2 po predĺžení.

Metallurg Novokuzneck – HC SLOVAN Bratislava 2:3pp (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 7. Nikolaj Skladničenko (Artem Karichulin), 16. Michail Plotnikov (Vladimir Malinovski, Pavel Kanarski) - 56. Tomáš Surový (Peter Ölvecký), 58. Ladislav Nagy (Peter Ölvecký), 63. Milan Bartovič (Tomáš Mojžíš)HC SLOVAN: Godla (Janus) – Baranka, Sersen, Vondrka Bližňák, Bartovič – Foster, Sigalet, Ölvecký, Surový, Nagy – Mojžíš, Štajnoch, Jeglič, Tičar, Netík – Mihálik, Brejčák, Lunter, White, Hudáček – Bakoš, ŠťastnýSlovan vstúpil do prvého prípravného zápasu tohto leta aktívne, no niekoľko šancí, z ktorých azda najväčšiu mal Patrick White nedokázal využiť. “Domácim” naopak vyšiel prvý brejk, po ktorom trafil nechytateľne nad lapačku Godlu Skladničenko. Čadovi zverenci sa potom výborne ubránili presilovej hre 5 na 3 a niekoľkokrát ohrozili gólmana Metallurgu. Novokuznecku však bola následne ponúknutá ďalšia preislovka o dvoch hráčov, ktorú využil Plotnikov – 2:0. V závere prvého dejstva sa po prieniku Hudáčka dostal do dobrej šance Jeglič, no netrafil poloodkrytú svätyňu ruského celku. Hokejisti Slovana zlepšili v druhej tretine svoju hru a dostali sa do niekoľkých vyložených príležitostí. Pozornosť na seba pútal štvrtý útok v zložení Lunter, White, Hudáček, ktorý bol veľmi blízko k streleniu kontaktného gólu, no White poslal puk do tyčky.  Výbornú šancu na skórovanie mal aj Ölvecký – jeho tvrdú strelu vytesnil Lozhkin vedľa brány. Od 30. do 40. minúty nastrelil najskôr Sigalet hornú žŕdku, po ňom mieril len vedľa brány v dobrej pozícii Nagy a druhú tretinu uzavrel strelou len do stredu brány slovinský útočník Jeglič. Rovnako v tretej tretine bol Slovan jasne lepším tímom, no svoj veľký tlak nedokázal dlho pretaviť do gólu. Dvakrát zlyhal v koncovke Ölvecký, keď obe strely poslal len do gólmana Metallurgu, pričom hlavne tá druhá doslova volala po góle. Veľmi nebezpečne strieľal z kruhov aj Michal Vondrka. Gólu sa Slovan dočkal napokon v 56. minúte keď sa po akcii Ölveckého trafil z uhla Tomáš Surový. O dve minúty sa k puku dostal Ladislav Nagy, pohral sa s obranou Metallurgu a vyrovnal na 2:2. O víťazstve Slovana rozhodl v 62. minúte po skvelej prihrávke Mojžíša Milan Bartovič.