SloavnPositive

Víťazný gól Avtomobilistu v predĺžení

0 0

HC SLOVAN Bratislava vo vianočnom zápase prehral s Avtomobilistom 4:5 po predĺžení.

HC Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg 4:5 po predĺžení (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 4. Řepík (Kašpar, Z. Boychuk), 31. Buchtele (Ebert, Després), 43. Sádecký (Kašpar, Després), 59. Švarný (Colby Genoway, Ebert) - 8. Paré (Česalin, Golyšev), 26. Česalin (Kučeriavenko), 41. Michnov (Torčeňuk), 51. Kučeriavenko, 62. Golyšev (Paré)Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Timašov (Avtomobilist) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek, Fraňo (obaja ČR) - Goľak, Streľcov (obaja Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava:
Štěpánek - Meszároš, Sersen, Ebert, Després, T. Voráček, Švarný, Bačík - Řepík, Z. Boychuk, Kašpar - J. Mikúš, Colby Genoway, Buchtele - Lamper, A. Šťastný, Skalický - Marek Sloboda, Sádecký, Ščerbatov
Avtomobilist Jekaterinburg: Sochackij - Čajkovský, Ľamin, Vasilevskij, Megalinskij, Mišarin, Timašov, Kuľaš - Michnov, Torčeňuk, Garejev - Milovzorov, Kučeriavenko, I. Krikunov - Golyšev, Paré, Česalin - Obidin, Pestunov, Chripunov - V. Kuznecov

Hokejisti Slovana vstúpili do stretnutia lepšie a už v 4. min otvoril skóre stretnutia strelou z pravého kruhu Řepík. Gólman Avtomobilistu Sochackij sa puku síce dotkol, no neudržal ho a skončil v sieti. "Belasí" sa z vedenia netešili dlho, v 8. min strelou z prvej vyrovnal niekdajší útočník Slovana Paré. Hráči bratislavského mužstva po inkasovanom góle znervózneli, krátko po sebe sa nechali vylúčiť Bačík a Kašpar, Slovan sa však ubránil. Neskôr takisto nevyužil presilovú hru.

Aj v druhej časti hry začali domáci aktívne, v 22. min sa peknou strelou príklepom prezentoval Colby Genoway, Sochackij bol pripravený. O štyri minúty neskôr sa Slovanisti rútili do prečíslenia, ktoré však nevyriešili dobre a do protiútoku sa dostali hráči Jekaterinburgu. Česalin blafákom okabátil Štěpánka a poslal Avtombilist do vedenia. Slovan potom využil presilovku, keď Sochackij iba vyrazil strelu Eberta od modrej čiary a pred bránkou bol pripravený Buchtele, ktorý vyrovnal.

Už v 28. sekunde tretej časti hostia viedli, keď Michnov z bezprostrednej blízkosti nedal Štěpánkovi žiadnu šancu. Slovan však rýchlo odpovedal, o dve minúty neskôr vyrovnal Sádecký - 3:3. O ďalšie dve minúty neskôr vystrelil príklepom obranca hostí Vasilevskij, jeho strelu zastavila konštrukcia Štěpánkovej bránky. V 51. min hráči hostí využili presilovú hru, keď z dorážky uspel Kučeriavenko. Už o minútu sa na Sochackého rútil Z. Boychuk, v bránke však neskončil puk, ale domáci útočník. Domáci v závere vrhli všetky sily do útoku a v 59. min bek Švarný zariadil tvrdou strelou predĺženie.

V ňom si domáci neustrážili dvojicu súperov a Golyšev v prečíslení prekonal Štěpánka.