Víťazné ťaženie juniorov pokračuje

Dorast prehral v Nitre

Pravideľný mládežnícky víkend mal na programe stretnutia dorasteneckej i juniorskej extraligy. V Extralige dorastu je na programe víkend "dvojičiek" a dnes Slovan vycestoval do Nitry, kde vo výbornom stretnutí vydoloval bod po nájazdovej prehre a pre postup do play off by bolo veľmi potrebné, aby tento cenný úlovok z horúceho nitrianskeho ľadu potvrdil aj zajtra, kedy privíta Nitru doma. Juniori majú zabezpečený postup do play off dávnejšie a v dnešnom nadstavbovom zápase porazili Spišiakov a zajtra privíta veľmi silný celok Popradu, v kádri ktorého pravdepodobne nastúpi niekoľko extraligistov.

35.kolo Extraligy dorastu

HC Nitra - HC Slovan Bratislava 4:3 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

HC Nitra: Ďuriš - Šinkovič, Kuzma, Lörincz, Ozimák, Kovalinka, Buri - Ölvecký, Piroska, Novák, Bafrnec, Schlentc, Biró, Mráz, Biró, Ďurík, Rzavský, Bališ

HC Slovan Bratislava: Rybár - Bačik, Černák, Gula, Šilovič, Červenka - Šulík, Klučiar, Mikšík, Mlynčár, Miško, Budiak, Šalka, Brodek, Môcik, Šešlija, Zajíček, Kovačič, Oktavec

Góly a asistencie: 1:0 Buri (Schlentc) pres/1, 1:1 Mikšík (Kovačič) pres/1, 2:1 Novák (Buri, Bafrnec), 2:2 Šalka (Kovačič, Môcik), 3:2 Bafrnec (Schlentc, Kovalinka), 3:3 Klučiar (Šalka, Mikšík), 4:3 Mráz GWS

Rozhodcovia: Konc - Sčensný, Moravec

Vylúčenia: 4/4

Presilovky: 1/1

Oslabenia: 0/0

Divákov: 56

Jozef Pethö, tréner dorast:

Zápas s Nitrou bol veľmi dobrý, bol na skutočne vysokej úrovni, na čom sme sa zhodli aj s trénermi súpera. Vynikajúci výkon podal aj rozhodca Konc. Zápas bol veľmi vyrovnaný. Prvý gól sme inkasovali v oslabení po zbytočnom faule. Ale hneď vzápätí sme hrali presilovku a strelili sme gól. Takto skončila prvá tretina. V druhej tretine sme inkasovali v rovnovážnom stave päť na päť. Znova sme ale v rovnovážnom stave vyrovnali. Aj táto tretina skončila 1:1. Tretia tretina mala vynikajúcu úroveň, trochu sme skorigovali päťky a dohrávali sme na dve päťky. Môžeme byť v podstate radi, že sme ešte zápas vyrovnali, pretože sme inkasovali gól a prehrávali sme. V poslednej sekunde sme dokázali vyrovnať. Minútu pred koncom sme stiahli brankára a hrali sme power play, ktorú sa nám podarilo takto využiť. Takýto gól znamená veľa a dúfam, že sa to odzrkadlí aj na zajtrajšom výkone chlapcov. V predĺžení to bolo vyrovnané a na  samostatné nájazdy, tak to je už lotéria. Opakujem, zápas mal vynikajúcu úroveň.

11.kolo Nadstavby B Extraligy juniorov

HC Slovan Bratislava - HK Spišská Nová Ves 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

HC Slovan Bratislava: Pék - Bölcs, Ketner, Árvay, Hronec, Skurák - Bobocký, Surovka, Kozák, Homa, Gabaj, Klimčík, Podgórski, Halaj, Hudcovský

HK SNV: Orčík - Nemec, Džerenga, Vartovník, Cvengroš, Heizer, Janovčík - Belluš, Huňady, Vereš, Drevený, Pisio, Kucirko, Hamrák, Lapšanský, Klinga