Vianočný darček pre obranu Slovana!

Vedenie HC SLOVAN Bratislava sa dohodlo na prestupe s produktívnym českým obrancom Marekom Trončinským.

Vzhľadom na nedávne výrazné oslabenie obraných radov sa manažment Slovana snažil v posledných dňoch práve o posilnenie defenzívy. Len deň pred Vianocami sa do konca aktuálnej sezóny predbežne dohodol s aktuálne najproduktívnejším obrancom Jugry Chanty - Mansijsk a zároveň obrancom v najlepšej 25 - ke produktivity bekov celej KHL Marekom Trončinským. Platnosť Trončínskeho zmluvy v Slovane podlieha ešte registrácii na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. V zostave Rostislava Čadu by sa mal prvýkrát objaviť už v piatok v domácom zápase proti Neftechimiku Nižnekamsk.Som rád, že sa nám po zranení Michala Sersena podarilo rýchlo doplniť káder pred ťažkou sériou zápasov o hráča, ktorý má skúsenosti z KHL. Verím, že nám Marek pomôže k naplneniu cieľov, ktoré sme si vytýčili," povedal hlavný tréner Rostislav Čada.  25 - ročný robustný obranca (186 cm a 100 kg) odštaroval svoju hokejovú kariéru v rodnom Ústí nad Labem. Za HC Slovan Ústečtí Lvi však odohral len jednu sezónu a následne vystriedal mládežnícke kategórie tímov Litvínova a Kladna. Práve v Kladne okúsil v štyroch zápasoch len ako 17 – ročný prvýkrát najvyššiu českú súťaž. Následne zamieril z Kladna do Liberca, kde prežil veľmi úspešné úspešné dve sezóny. Kým v ročníku 2010/2011 nazbieral Trončinský v 52 zápasoch 14 kanadských bodov, v nasledujúcom ročníku sa stal vtedy spoluhráč nášho kapitána Milana Bartoviča s 28 bodmi najproduktívnejším obrancom a najlepším nahrávačom Tipsport extraligy. Kvality 13 – násobného českého reprezentanta si všimli aj v najkvalitnejšej lige na starom kontinente KHL a v lete 2012 po ňom siahla Jugra Chanty – Mansijsk. Na Sibíri sa Trončinský nestratil a už v prvej sezóne si na svoje konto v 52 zápasoch pripísal 23 bodov. Ešte vydarenejšia je pre ľavého obrancu aktuálna sezóna, v ktorej je so 14 bodmi najproduktívnejším zadákom celého mužstva a zároveň patrí k 25 - ke  najproduktívnejších bekov celej súťaže! Mareka Trončinského vítame v HC SLOVAN Bratislava a veríme, že v našom klube nadviaže na vynikajúcu produktivitu z predchádzajúcich pôsobísk.