Vianoce na Slovane

Počas tohtoročných Vianoc sa medzi očakávané športové podujatia zaradia aj domáce zápasy Slovana v KHL.

To, čo si hneď vo svojej premiérovej a zároveň jedinej sezóne v KHL vyskúšal Lev Poprad, a po ňom aj pražský Lev, postretne v tejto sezóne aj bratislavský Slovan: zápas priamo na Štedrý deň!V stredu 24. decembra o 13:00 h sa belasí stretnú s Neftechimikom Nižnekamsk. A aby toho nebolo málo, už dva dni predtým si v predvianočnej atmosfére SLOVNAFT Areny zahrajú proti Lade Togliatti. Skutočný vrchol tohtoročných "Vianoc na Slovane" príde na druhý sviatok vianočný - v piatok 26. decembra - keď do Bratislavy po prvý raz v tejto sezóne zavíta hviezdny SKA Petrohrad aj s Iľjom Kovaľčukom.Zápasy na Vianoce nie sú v KHL žiadnou zriedkavosťou. Len v tomto roku sa ich bude hrať na Štedrý večer hneď jedenásť! Pochopiteľne, jedným z prirodzených dôvodov je skutočnosť, že tento deň je v Rusku úplne bežným pracovným dňom, keďže oveľa väčším sviatkom pre väčšinu Rusov je Nový rok a ľudia hlásiaci sa k pravoslávnej cirkvi začínajú oslavovať vianočné sviatky až 28. decembra. Zápasy počas našich Vianoc si Slovan zároveň "vykoledoval" tak trochu aj sám. Do Moskvy už na jar totiž musel zahlásiť zoznam dní, v ktorých nemôže hrať domáce zápasy z dôvodu vyťaženosti arény, a ten bol v tejto sezóne riadne dlhý. Najmä v októbri sa hokej v SLOVNAFT Arene dostal tak trochu na vedľajšiu koľaj kvôli viacerým koncertom."Za vyžrebovaním našich zápasov na Vianoce netreba rozhodne hľadať žiadnu zlomyseľnosť zo strany vedenia KHL," zdôrazňuje generálny manažér HC SLOVAN Maroš Krajči. "Vedenie súťaže muselo pri zostavovaní kalendára zohľadňovať množstvo rôznych detailov a obmedzení. Ani niet veľmi divu, že nám pripadli zápasy na vianočné sviatky. Máme tak úžasnú možnosť pristúpiť k nim pozitívne a spoločne si urobiť zo zápasov a atmosféry v našej aréne - bez ohľadu na výsledky zápasov - neopakovateľný sviatok."Pritom hokej a šport vo všeobecnosti neodmysliteľne patrí k Vianociam aj v iných častiach sveta. V elegantnom švajčiarskom stredisku zimných športov Davos už desiatky rokov začína 26. decembra populárny Spengler Cup, ktorého trojnásobným víťazom je zo začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia aj Slovan. V rovnaký deň začína aj svetový šampionát do 20 rokov, ktorý v tomto roku hostia hokejové chrámy v Montréale a Toronte. Vo Veľkej Británii sú zase tradičnými športovými udalosťami hon na líšku, konské dostihy a kompletné ligové kolo futbalovej Premier League.Vyzerá to tak, že aj vianočné hokejové zápasy na Slovane budú mimoriadnou športovou udalosťou. Zatiaľ čo atraktívny duel proti Petrohradu je už dávnejšie vypredaný, na zvyšné dva zápasy ešte zostáva v predaji niekoľko sto vstupeniek. Slovan sa teda každopádne bude môcť opäť spoľahnúť na podporu plnej haly. A nielen to."Na Štedrý deň proti Nižnekamsku nastúpime v špeciálnej sade vianočných dresov, ktoré nám schválila KHL. Bude na nich tentoraz prevládať červená farba, ktorá je jednak tradičnou farbou Vianoc a zároveň je to tak trochu malý návrat do histórie klubu. Mnohí fanúšikovia si určite spomenú, že v červených dresoch hrával Slovan pomerne dlhé obdobie v druhej polovici minulého storočia," vysvetľuje marketingový riaditeľ HC SLOVAN Milan Vajda.Pre divákov na tomto zápase je tiež pripravený malý darček - vianočný klubový šál. Bezprostredne po zápase by sa chceli hráči s fanúšikmi rozlúčiť skutočne štýlovo, v prítmí arény za spevu Tichej noci, a to bez ohľadu na výsledok. "Hľadame ešte spevácky zbor, ktorý by bol ochotný na Štedrý večer hneď po zápase naživo a priamo z ľadovej plochy zaspievať Tichú noc. Snáď sa nám to podarí. Väčšina hráčov bude mať v hľadisku svoje rodiny, deti. Verím, že budeme mať dôvod na radosť a spokojnosť a vzájomne si pred odchodom k štedrovečerným stolom poďakujeme za celoročnú podporu."Ak ešte nemáte vianočný darček pre svojich blízkych, vstupenky na decembrové, ale aj januárové domáce zápasy určite potešia. Na piatich vybraných predajných miestach Ticketportalu - v Auparku, Avione, Poluse, SLOVNAFT Arene a v centrále na Radlinského 27 - Vám ich vložia do vkusných slovanistických obálok s vianočným motívom.