Viac ako titul ma bude tešiť uplatnenie hráčov v budúcnosti

S hlavným trénerom kadetov Richardom Kapušom sme sa rozprávali po zisku majstrovského titulu v tejto kategórii.

Ako hodnotíte priebeh sezóny 2017/18 v kategórii kadetov?Rovnaký ročník chlapcov som už v minulosti trénoval, systém súťaže sa však zmenil. Kým v predošlých rokoch končila sezóna tzv. Majstrovstvami Slovenska, dnes sa hrá sezóna kadetov dlhodobo. V základnej časti sme chceli postúpiť do prvej šestky, cieľom však bolo samozrejme prvenstvo. S kolegom pánom Liškom sme nastavili chlapcov tak, že do každého zápasu ideme s jasným zámerom zvíťaziť, na čo sme sa sústredili a tvrdo pracovali aj v tréningovom procese. Prvú časť sme dokázali vyhrať, body sa potom vynulovali. V nastúpenom trende sme pokračovali a podarilo sa nám právom získať majstrovský titul.Čo pre Vás zisk titulu v tejto kategórii znamená?Titul je najmä odmenou pre nás všetkých, teda, trénerov, hráčov, či ich rodičov za tvrdú prácu, odhodlanie a prístup počas celej sezóny, S trénerským kolegom Liškom sme k práci pristúpili s plnou vážnosťou a snahou čo najviac hokejovo aj mimo hokeja chlapcom pomôcť, tak aby mali svoje využitie v budúcnosti. Pre mňa viac ako získaný titul bude znamenať to, že v ďalších rokoch uvidím niektorých z nich v kvalitných ligách a kluboch s dobrými výsledkami.V čom bola najväčšia sila vašich chlapcov?Hrali sme aktívny útočný hokej, súperov sme napádali, dostávali ich pod tlak, mali veľké množstvo striel. Kládli sme dôraz na defenzívu, obranné pásmo a priestor odkiaľ dnes padá najviac gólov. Chlapcov sme viedli nielen k titulu, ale pri tréningoch a hre sme pracovali aj na tom, aby boli platnými v pre svoje kategórie v budúcnosti. Našou slabinou bolo azda len premieňanie príležitostí.Ktoré mužstvo Vám robilo najväčšie problémy?Súťaž sme prešli dosť jasne, žiadny zápas však nebol jednoduchý. Aj v mládežnickych kategóriach platí, že na Slovan sa chce každý mančaft vytiahnuť. V našej situácii možno ešte viac, keďže sme boli dlhodobým lídrom, ktorého chcel každý poraziť. Aj to nám dávalo motiváciu na sebe pracovať a neustále sa zlepšovať.Sú v tíme hráči, ktorí by mohli byť prínosom v ďalších ročníkoch?V mužstve sme mali niekoľko šikovných hráčov, ktorí môžu byť prínosom v nasledujúcej kategórii, teda dorastencov. Je to však ročník, v ktorom tí čo sú dnes prví, môžu byť poslední. Dôležité je, aby v nastúpenom trende pokračovali a neprestávali na sebe tvrdo pracovať.Mužstvo ste viedli s pánom Liškom, ako hodnotíte Vaše pôsobenie na lavičke kadetov?Chcel by som vyzdvihnúť spoluprácu s pánom Liškom, s ktorým sme si veľmi sadli a všetko to čo sme si stanovili pred začiatkom ročníka z hľadiska tréningov i zápasov sme spoločne napĺňali.