Veľmi sme chceli vyhrať, o to väčšia je to škoda

Proti Rige to belasým do bránky nepadalo, nepomohli ani nájazdy.

V prvej tretine hráči HC Slovan Bratislava nad Dinamom Riga jasne dominovali, ibaže svoju prevahu dokázali využiť iba na strelenie jedného gólu. Strelecká smola sa im nakoniec prilepila na hokejky aj v ďalších dvoch dejstvách a hoci lotyšského súpera prestrieľali v pomere 34:23, ďalší presný zásah už nedosiahli."Opäť to bol pre nás ťažký zápas. Na začiatku sme mali veľa šancí, ale dali sme iba jeden gól. Súperovi sa v druhej tretine podarilo vyrovnať a potom bolo pre nás veľmi ťažké vypracovať si nejakú gólovú príležitosť. Chceli sme dnes veľmi vyhrať, o to väčšia je to škoda," smutne skonštatoval Žiga Jeglič.Slovinský útočník tradične otváral nájazdový rozstrel, no aj spoľahlivý exekútor potvrdil, že v tomto stretnutí sa hráči Slovana akosi nevedeli presne trafiť medzi tri žrde: "Na začiatku zápasu sme mali tri, štyri príležitosti, keď sme nedokázali dostať puk do takmer prázdnej bránky. Rovnako sme pochodili aj v závere stretnutia a to, bohužiaľ, rozhodlo."