Veľký tlak vyrovnanie nepriniesol

HC SLOVAN Bratislava bol síce aktívnejším tímom, no napriek tomu prehral na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 4:3.

Avtomobilist Jekaterinburg – HC SLOVAN Bratislava 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Góly:  3. Golyšev (Torčeňuk), 15. Torčeňuk (Simakov), 23. Eero (Simakov, Koukal), 40. Pankov – 3. Višňovský (Lušňák, Skalický), 9. Paré (Bartovič, Barker), 43. Nagy (Višňovský)Zostavy:
Avtomobilist: Kovář (Ustinský)Kivisto, Triamkin, Timašov, Vasilevský, Žuravľov, Turbin, Antonovský, Ščemerov – Torčeňuk, Simakov, Golyšev – Michnov, Koukal, Eero – Popov, Garejev, Pankov – Alexejev, Jemelin, Polozov
HC SLOVAN: Garnett (Brust) – Starosta, Višňovský, Sersen, Barker, Švarný, Valach, Mihálik – Jeglič, Tičar, Nagy – Bartovič, Surový (C), Paré – Kašpar, Viedenský, Miklík – Skalický, Lušňák, SkokanSlovanisti sa v prvých sekundách ubránili menšiemu tlaku domácich a v tretej minúte dokázali udrieť. V útočnom pásme sa usadila štvrtá formácia, k puku na modrej čiare sa dostal Ľubomír Višňovský, ktorý príklepom prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 0:1. Radosť belasých však trvala len niekoľko sekúnd, za Garnetta usmernil puk zblízka Golyšev – 1:1.  Slovan mal napriek inkasovanému gólu ďalšie šance, proti Viedenskému i Sersenovej strele zakročil skvele Kovář. V 9. minúte Slovan druhýkrát viedol, presilovú hu využil po ukážkovej prihrávke Tomáša Surového bekhendovým blafákom Francis Paré. V 13. minúte mohol zvýšiť Kašpar, tešili sa ale domáci na opačnej strane. Niekoľkokrát tečovaný puk skončil v sieti z hokejky Torčeňuka. V posledných sekundách unikol Milan Bartovič, strelu švihom mu zmaril domáci brankár.Druhá časť belasým vôbec nevyšla. V 23. minúte odišiel na trestnú lavicu Juraj Valach, v presilovke si dobre pred bránu nakorčuľoval Eero a Avtomobilist prvýkrát viedol – 3:2. Domáci dostali šancu na zvýšenie presilovkou o dvoch hráčov, Slovanisti ich však k ničomu nepustili. Možnosť vyrovnať prišla pre Slovan rovnako v presilovke, Kovář ukryl strely Višňovského i Barkera.  Keď sa už zdalo, že tímy pôjde do šatní za stavu 3:2, dostal sa k puku Pankov a popod Garnettov betón strelil štvrtý gól. Tretia tretina sa odohrávala jasne v réžii hokejistov Slovanu, v ktorých bráne už stál Barry Brust, ten vystriedal Michaela Garnetta. Prvé šance Lušňáka a Nagya gól nepriniesli, no nápor belasých zúžitkoval v 43. minúte Ladislav Nagy, ktorý dorazil strelu Ľubomíra Višňovského. Domáci sa v ďalších minútach zápasu len bránili a gól v ich svieti visel na vlásku. Veľké príležitosti mal prvý i štvrtý útok, Kovář za pomoci svojic bekov i so šťastím odolával. Slovanisti skúšali vyrovnať aj v hre bez brankára, no neúspešne, Avtomobilist im tak pripravil prvú prehru po ostatných šiestich víťazných dueloch. Miloš Říha: Odohrali sme veľmi dobrý zápas, hlavne prvá a tretia tretina bola z našej strany výborná. Tri body nás stála len chvíľková nekoncentrácia v obrane. Myslím si, že sme boli lepší a zaslúžili sme si bodovať. Taký je hokej, z pätnástich šancí sme bohužiaľ nevedeli dať rozhodujúci gól.