Veľký tlak sme na gól nezúročili

HC SLOVAN Bratislava podľahol vo štvrtom vzájomnom zápase Medveščaku Záhreb tesne 0:1.

Medveščak Záhreb – HC SLOVAN Bratislava 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 18. Segal (St. Pierre)Zostavy:
Medveščak Záhreb: Brust – Martinovic, Flood, Morrisonn, Carle, Popovič, Hutchinson – Thomas, Anderson, Polushaj – Pelletier, St. Pierre, Segal – Kostovič, Murray, Perkovich – Bjorkstrand, Wright, Trotter
HC SLOVAN: Janus – Štajnoch, Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Starosta, Brejčák – Netík, Surový, Bartovič – Vondrka, Bližňák, Hudáček – Nagy, Tičar, Jeglič – Šťastný, White, LunterŠtvrtý vzájomný zápas v sezóne medzi Medveščakom a Slovanom začal z oboch strán opatrne.  K väčšiemu tlaku pred Brustom sa dostala tretia formácia Slovana v zložení Jeglič, Tičar, Nagy, ktorá sa usadila v obrannom pásme domácich, no ani jedna zo striel, či nahodených pukov prvým gólom neskončila. Medveščak ohrozil Janusa v 7. minúte, keď jeho pravý betón napálil Bjokstrand.  Ďalšie šance Slovana prišli v našej prvej presilovke, po strelách Fostera, Nagy či Jegliča sa skóre nemenilo. Naopak Medveščak sa v útoku nedokázal presadiť, Janus nemusel zasahovať. V 15. minúte vyprášil Brustovu vyrážačku Surový, odrazený puk nedokázal trafiť Nagy. O dve mnúty neskôr sa zverencom Douga Sheddona z ojedinelej akcie podarilo streliť prvý gól, keď z vrchu pravého namieril presne Segal – 1:0.Prvú veľkú šancu druhého dejstva mal po zlom striedaní Slovana a brejku tri na jedna Bill Thomas, Janus však výborne zasiahol. Pri Slovanistoch stálo aj šťastie, keď o niekoľko minút netrafil strieľanú prihrávku pred bránou nikým nekrytý Segal. V 25. minúte posunul dobre Foster Hudáčkovi, no náš útočník skončil po blafáku za bránou a spätná prihrávka nenašla správneho adresáta.  O tri minúty mieril Jonathan Sigalet švihom len do lapačky Brusta. Kanadský obranca neprestrelil Brusta ani z ľavého krídla. Po faule Whitea sme sa ubránili presilovej hre a náš útočník spálil po opustený trestnej lavice a prihrávke Bartoviča super šancu.  Slovanu sa v závere druhej tretiny nepodarilo využiť ani druhú presilovú hru v zápase. Slovan sa v 44. minúte ubránil presilovke Medveščaku a krátko na to nevyrovnal spomedzi kruhov náš najlepší strelec Ladislav Nagy. Zverenci trénera Matikainena boli aktívni aj v nasledujúcich minútach, v koncovke však chýbal potrebný pokoj a hlavne presnosť. Domáci sa pred Janusa nedostávali, zopár striel mali "medvedi" len v početnej výhode, ktorej sme sa však bezproblémov ubránili. Vyrovnanie nepriniesol ani veľký tlak v záverečných minútach, Slovan tak v Záhrebe napriek veľkej prevahe a príležitostiam podľahol futbalovým výsledkom 1:0.Petri Matikainen: Gratulujem k výhre Medveščaku Záhreb. Máme za sebou náročný program, odohrali sme päť zápasov za desať dní, čo je na našich najvyťažovanejších hráčoch vidieť, zranenia trápia tiež troch našich útočníkov. Napriek tomu som spokojný s hrou, ktorú sme dnes predviedli. S výnimkou prvej tretiny, sme v ostatných dvoch tretinách boli aktívnejší, vytvorili si veľké množstvo príležitostí a striel. Pochváliť musím gólmana domácich Barryho Brusta, ktorý podal skvelý výkon a dá sa povedať, že zabránil tomu, aby sme si odtiaľto odniesli body. Musíme dať hlavy hore, pokračovať v tvrdej práci, bojovať o body a víťazstvá v ďalších zápasoch.