Veľký tlak bez vyrovnania

HC SLOVAN Bratislava napriek streleckej prevahe nezískal ani bod.

HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 28. Lušňák (Starosta) - 8. Rybakov (Hietanen, Sopin), 10. Podšenďalov (M. Solovjov, Kokarev)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše: Pogge 10 min za nešp. správanie, Pätoprstý 10 min za narazenie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sergejev, Vasiliev - Palej, Sivov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Pogge - Kundrátek, Starosta, Plastino, Švarný, Bačík, Luža, Rosandič - Cheechoo, Taffe, Michal Hlinka - Musatov, Jeglič, A. Šťastný - Chipchura, Lušňák, Skalický - Vopelka, J. Šiška, S. Petráš - od 21. min Pätoprstý
Dinamo Moskva: Jeriomenko - A. Mironov, I. Nikulin, Hietanen, Višnevskij, Rylov, M. Solovjov, J. Zajcev - Kašpar, Tereščenko, M. Karpov - Kokarev, Gorovikov, Podšenďalov - Kokujov, Rybakov, Sopin - D. Tarasov, Dugin, Briukvin

Prvú väčšiu šancu mali domáci, ale Lušňák namieril iba do lapačky Jeriomenka. Neskôr nepochodil ani Cheechoo a na opačnej strane Kokarev. V 7. min sa hostia dočkali, keď Rybakov obkorčuľoval Poggeho bránku a popri bezmocnom domácom gólmanovi otvoril skóre. Pogge iba ležal na ľade, keďže mu nôž na korčuli vypovedal službu a nemal sa tak čím zaprieť o ľadovú plochu. Od tohto okamihu neuplynuli ani dve minúty a Dinamo viedlo 2:0 presným zásahom Podšenďalova pomedzi Poggeho betóny. Ešte pred prvou sirénou mal Slovan výhodu presilovky o dvoch korčuliarov, ale Jeglič ani Cheechoo nenašli recept na brankár Jeriomenka.

V úvode druhej tretiny spáli veľkú šancu Jeglič, Lušňák potom pálil tesne vedľa. Patrik Lušňák rozradostnil tribúny v 28. min, keď za Jeriomenka "upratal" odrazený puk po Starostovej delovke od modrej čiary. Hostia potom nepremenili brejk vo vlastnom oslabení.

Slovan sa v tretej dvadsaťminútovke snažil aspoň vyrovnať, moskovský súper ich však pozornou hrou v defenzíve nepúšťal do šancí. Jednu z mála v 50. min nepremenil obranca Kundrátek. Gól už v tomto súboji nepadol a Slovan v ňom vyšiel bodovo naprázdno.