Veľké derby na programe už túto nedeľu

Ďalší šláger Tipsport Ligy prichádza v 14. kole do Bratislavy, HC SLOVAN privíta o 18:00 h HC Košice.

Oba tímy si po otvorení Tipsport Ligového ročníka vymenia domáce prostredia. Slovan v prvom kole vyhral v Steel Arene tesne 2:1. Vypredané hľadisko sledovalo hneď na začiatku dlhodobej súťaže kvalitný hokej, na ktorý by mali obe mužstvá nadviazať v nedeľu od 18:00 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.Duel, ktorý Bratislava nevidela presne 90 mesiacov, od apríla 2012, otvorí druhú štvrtinu súbojov v Tipsport Lige. Po úvodných 12. kolách je na tom v tabuľke lepšie náš HC SLOVAN, ktorý získal 25 bodov a je na druhej priečke. Hostia z Košíc majú o štyri body menej ale piatkový zápas k dobru na ľade Liptovského Mikuláša.Tím hlavného trénera Petra Draisaitla sa postupne rozohral k výborným výkonom. „Oceliarov“ ťahá za víťazstvami najmä efektívny prvý útok Marcel Haščák (15 bodov), Michal Chovan (15 bodov), Juraj Majdan (8 bodov). Túto trojicu dopĺňa v kanadskom bodovaní ešte útočník Dávid Skokan s 10 bodmi. Nebezpeční sú pre súperových útočníkov aj Juraj Bezúch či Petr Klhůfek.K pilierom defenzívy sa zaradil slovinský hokejista Jurij Repe, na konte má štyri body. Rovnaký bodový zisk vykazuje skúsený Tomáš Slovák i mladík Patrik Koch.Deväť zápasov odchytal zatiaľ brankár Andrej Košarišťan, aktuálne je jeho úspešnosť viac ako 94% s priemerom 1,55 inkasovaných gólov na zápas.Nenechajte si ujsť atraktívne hokejové divadlo na ZŠ Ondreja Nepelu. Vstupenky na zápas medzi HC SLOVAN Bratislava – HC Košice si zakúpite v sieti Ticketportal.