Veľká kanadská posila do obrany!

Vedenie HC SLOVAN Bratislava dotiahlo v noci zo štvrtka na piatok do úspešného konca rokovania o príchode skúseného obrancu, účastníka KHL All Star Game 2014 Kurtisa Fostera.

Tridsaťdvaročný bek, ktorý má na konte viac ako 400 zápasov v NHL, bol v minulom ročníku s 22 kanadskými bodmi najproduktívnejším obrancom Medveščaku Záhreb. Zároveň sa zaradil medzi TOP 15 najproduktívnejších obrancov celej súťaže. S vedením Slovana sa dohodol na ročnej zmluve s platnosťou do 30.4. 2015. Platnosť Fosterovej zmluvy v Slovane podlieha ešte registrácii na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. Skúsený Kurtis Foster by mal na základe úspešných predošlých sezón patriť medzi výrazne postavy defenzívy "belasých" v sezóne 2014/2015.„V osobe Kurtisa Fostera prichádza do našej obrany veľká kvalita. Ide o dobre stavaného hráča s tvrdou strelou, ktorý má bohaté skúsenosti z NHL. V minulej sezóne patril medzi výrazné opory defenzívy Záhrebu a zaradil sa k najlepším bekom celej ligy, o čom svedčí aj jeho účasť v Zápase hviezd KHL. V Slovane s ním rátame do hry v nerovnovážnom stave a určite bude patriť medzi najvyťažovanejších obrancov mužstva,“ povedal generálny manažér HC SLOVAN Maroš Krajči.Robustný obranca (196 cm, 100 kg) sa do najlepšej súťaže na svete prebil cez juniorsku Ontario Hockey League, kde sa v mužstve Peterborough Petes zaradil medzi kľučových obrancov tímu. V priebehu piatich sezón si Foster na svoje konto pripísal takmer 101 bodov a v roku 2000 si ho v 2. kole draftu zo 40. miesta vybralo Calgary Flames. Za Calgary však rodák z kanadského mesta Carp v provincii Ontario vo svojej kariére nikdy nenastúpil. S NHL sa prvýkrát zoznámil v ročníku 2002/2003, keď po skvelej sezóne vo farmárskom Chicago Wolves vytiahli Fostera na niekoľko stretnutí do Atlanty Trashers.Fosterovi vyšla na výbornú sezóna 2004/2005, kedy bodoval v tíme AHL Cincinnati Mighty Ducks v 72 zápasoch až 42–krát a vypýtal si kontrakt v prvom tíme Minnesoty Wild.  V drese "Divochov" zaknihoval obranca, ktorého prednosťami sú hlavne nekompromisná hra do tela a tvrdá strela, celkom 181 zápasov a nazbieral v nich 76 bodov. Nepochybne najlepšou bola za morom pre Fostera sezóna 2009/2010. Za Tampu Bay Lightning odohral bez zranenia celý ročník, v ktorom získal až 49 bodov, čím sa stal najproduktívnejším obrancom "The Bolts"! Medzi ďalšie pôsobiská produktívneho obrancu v NHL patrili Edmonton Oilers, Anaheim Ducks, New Jersey Devils a naposledy v ročníku 2012/2013 Philadelphia Flyers.V lockoutovom ročníku 12/13 si okrem Flyers zahral Foster aj vo fínskej Tappara Tampere, kde nastúpil na 13 zápasov. S NHL sa Kanaďan rozlúčil po spomínanej sezóne a zakotvil u nováčika KHL Medveščak Záhreb. Foster hneď vo svojom úvodnom ročníku v druhej najlepšej lige na svete nezaostal za očakávaniami, bol jasným lídrom záhrebskej defenzívy, s 22 bodmi sa stal najproduktívnejším obrancom mužstva a zahral si tiež v januárovom bratislavskom Zápase hviezd KHL.HC SLOVAN Bratislava sa teší z príchodu skúseného beka a v Bratislave mu želá úspešnú sezónu!