Veľká čínska neznáma: Kamarátstvo pôjde bokom

Na hráčov Slovana čaká čínska prekážka aj s výraznou slovenskou stopou.

Prvý krok v roku 2017 zvládli belasí excelentne, keď pred takmer vypredaným hľadiskom nedovolili Amuru Chabarovsk streliť ani gól a nakoniec zvíťazili 2:0. "Išli sme zo zabezpečenej obrany a podarilo sa nám streliť prvý gól, následne na to druhý a potom sme už mali hru pod kontrolou. Myslím si, že to išlo podľa našich predstáv. Amur je nepríjemný súper, nikdy neviete, čo s mužstvom spraví ten časový posun. Treba na nich zo začiatku vyvinúť čo najväčší tlak, čo sa nám čiastočne podarilo. Len sme nedali góly. Našťastie, tie prišli v druhej tretine," vyjadril sa po zápase s Chabarovskom Ivan Švarný.Na hráčov Slovana čaká už vo štvrtok ďalší súper, premiérovo sa stretnú s čínskym tímom Red Star, ktorého dres obliekajú aj dvaja Slováci - Martin Bakoš a Tomáš Marcinko. Obranca belasých oboch veľmi dobre pozná, ale kamarátstvo pôjde počas zápasu bokom: "Od čínskeho klubu nečakajme nič, ale poďme si hrať svoju hru a skúsme získať plný počet bodov. Nesústreďujme sa na to, kto príde, ale na svoj výkon. Na Martina s Tomášom sa teším, ale až po zápase. Na ľade ich budem síce evidovať, ale žiadne kamarátstvo tam nebude!"