Večný rival prichádza v dobrej forme

V základnej časti sa historicky dva najúspešnejšie kluby stretnú v utorok posledný krát v tejto sezóne.

Vzájomné zápasy Slovana a Košíc majú svoj náboj aj napriek tomu, že sa v tejto sezóne musia zaobísť bez prítomnosti divákov. Navyše ten najbližší bude mať pre obe mužstvá mimoriadnu dôležitosť.Slovan si za istých okolností môže víťazstvom v utorkovom zápase definitívne zabezpečiť istotu účasti v play off, zatiaľ čo "Východniari" ešte ani zďaleka nevzdali boj o prvú šestku, ku ktorej sa po sérii úspešných výsledkov priblížili na päť bodov.V doterajších vzájomných zápasoch bol úspešnejší Slovan, ktorý vyhral všetky tri tohtosezónne merania síl. V Steel Aréne sme dokonca v tejto sezóne ešte neinkasovali (2:0, 1:0), pričom všetky tri góly majú toho istého strelca - Brendana O\'Donnella. Doma sme zvíťažili hladko 4:1.Pokiaľ však ide o aktuálnu formu, mužstvá sú v diametrálne odlišnej pozícii. Slovan z posledných šiestich zápasov vyťažil iba sedem bodov a dve výhry, zatiaľ čo "Oceliari" vyhrali až štyrikrát a dýchajú na krk Trenčínu i Detve.V oboch kluboch sa manažment v novom roku odhodlal k výmene trénerov. V Košiciach tak urobili celkom nedávno, keď Jana Šťastného, ktorý mal zároveň na starosti mládež a pôsobil tiež v pozícii športového riaditeľa, nahradil po víťaznom zápase vo Zvolene doterajší asistent Marcel Šimurda. Asistenta mu z košickej akadémie prišiel robiť Tomáš Kochan.Košice sa v zlepšenej forme spoliehajú na osvedčených ťahúňov vo svojej zostave. Najproduktívnejším hráčom je Michal Chovan so 48 bodmi. Najlepším strelcom je český legionár Pavel Klhůfek, ktorý dal doteraz 28 gólov a nedávno sa zaskvel piatimi zásahmi do siete Liptovského Mikuláša. Úspešný reštart svojej kariéry zažíva v oranžovo-čiernom drese Martin Réway, ktorý má na svojom konte slušných 24 bodov. Angažmán na východe sadlo aj nášmu bývalému hráčovi Brunovi Mrázovi: na začiatku sezóny v Slovane nebodoval, v Košiciach má už 28 bodov v 33 zápasoch.V obranných radoch sa Košičania môžu spoľahnúť na slovinského internacionála Žigu Pavlína, ktorý vedie klubovú tabuľku +/- bodov so 16 pluskami a má tiež 20 bodov. Ešte o jeden bod produktívnejší je bývalý hráč Litvínova Marek Baránek.Po odchode Jakuba Sedláčka do nadnárodnej ICE HL je jednotkou v bránkovisku odchovanec Dominik Riečický s úspešnosťou zásahov 92,62% z 19 zápasov. Chrbát mu kryje nedávna akvizícia maďarský gólman Adam Vay.Zápas dvoch odvekých rivalov vysiela v priamom televíznom prenose od 18:00 h športová stanica Sport 1.