Logo

Správy

SlovanPositive

Václav Nedomanský bude uvedený do hokejovej Siene slávy!

0 0

Hráč so 14 – nástkou na chrbte sa stal veľkým symbolom Slovana a až štyrikrát bol najlepším strelcom ligy, keď vždy nastrieľal viac ako 35 gólov. Za Slovan strelil počas dvanástich sezón až 369 gólov.

$article->fk_main_image->title


Bývalý útočník Václav Nedomanský (75) bude 18. novembra uvedený do hokejovej Siene slávy v Toronte ako druhý Slovanista po útočníkovi Petrovi Šťastnom.

Sedemdesiatpäťročný majster sveta z roku 1972 pôsobil v československej lige v Slovane Bratislava, v ktorého drese odohral až dvanásť sezón. Vo svojej zbierke má ďalších päť strieborných a tri bronzové medaily z MS.  Na ZOH bol členom strieborného a bronzového čs. tímu z rokov 1968 a 1972.  Na svetových šampionátoch ho trikrát nominovali do All-Stars a v roku 1974 vyhlásili za najlepšieho útočníka.

V zámorí nastupoval  vo WHA v celkoch Toronto Toros a Birminghame a v NHL v Detroite, New York Rangers a St. Louis,  Aktuálne je skautom Vegas Golden Knights. 

Nedomanský bol vybraný ako nový člen Siene slávy spolu s bývalým kanadským útočníkom Guyom Carbonneauem, ruským obrancom Sergejom Zubovom a kanadskou útočníčkou Hayley Wickenheiserovou.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem