V úvodnom zápase tripu prehra v Rige

0 0

HC SLOVAN Bratislava podľahol Dinamu Riga 1:5.

Dinamo Riga – HC SLOVAN Bratislava 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Góly a asistencie: 6. Galvinš (Rēdlihs, Indrašis), 14. Indrašis (Dārziņš, Zile), 16. Dārziņš (Indrašis, Galvinš), 37. Razgals (Zile, Bičevskis), 38. Indrašis (Rēdlihs, Dārziņš) – 35. Meszároš (Řepík, Viedenský)

HC Dinamo Riga: Kalniņš – Stollery, Jerofejevs, Pujacs (A), Galvinš, Ališauskas, Zile, Svars – Dārziņš, Rēdlihs, Indrašis (C) – Skvorcovs, Žerdev, McMillan – Batna, Razgals, Pavlovs – Gegeris, Rihards Bukarts, Bičevskis – Lipsbergs.
HC Slovan Bratislava: Štěpánek – Ebert, Sersen (A), Meszároš (C), Bačík, Barker, Després, T. Voráček – Šerbatov, Skalický, A. Šťastný – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Co. Genoway, Boychuk, Réway – Buchtele, Sádecký, Hrnka.

Rozhodca: Vasiliev, Ovčinnikov – Sadovnikov, Sazonov

Diváci: 5.542

Prvý zápas na výjazde začali Slovanisti veľmi vlažne. Už v piatej minúte si na trestnú lavicu sadol Zach Boychuk a domáci sa ujali vedenia. Guntis Galvinš presnou strelou vymietol pavučinu v našej bráne. O osem minút bolo 2:0, keď rovnako v presilovke dostal puk Indrašis a z prvej prestrelil Jakuba Štěpánka. Zo strany Rigy to nebolo všetko, útok dvoch proti dvom vyriešil Darzinš, ktorý trafil Barkera a od jeho korčule sa puk veľmi smolne dostal až do brány.

V druhej tretine belasí zapli na vyšší stupeň, o čom svedčí aj strelecká prevaha. Tlak dokázal na gól zúžitkovať kapitan Andrej Meszároš, ktorý bekhendom vlial nádej na obrat. Ten však domáci zastavili hneď v zárodku. V 37. minúte strelil kuriózny gól Razgals, keď sa od jeho výstroje odrazil už predtým tečovaný puk. O minútu neskôr zase Indrašis využil brejk dva na jedna.

Tretia tretina už nepriniesla gólový moment. Blízko bol Lukáš Kašpar, jeho únik a následnú strelu vytlačil Kalninš nad bránu. Ďalšie minúty poznačilo niekoľko vylúčení, tiež pästný súboj Eberta s domácim Razgalsom. Dinamo si zahralo aj presilovku o dvoch hráčov, ktorú však nevyužilo.

Eduard Zankovec: Gratulujem Rige k víťazstvu. Domáce mužstvo bolo od začiatku duelu lepšie vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazilo.