V úvodnom zápase semifinále podľahli dorastenci Slovana trenčianskej Dukle

Výborný výkon nášho dorastu bohužiaľ víťazstvo nepriniesol

V prvom zápase semifinálovej série podľahli naši dorastenci po tvrdom boji a vyrovnanom priebehu trenčianskej Dukle.

Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Dukla Trenčín: Nagy - Marković, Bagin, Nechala, Hochel, Plško, Hudec, Holenda, Závodský - Koyš, Stantien, Buliš, Blaško, Pardavý, Mravík, Varga, Záborský, Kramárik, Petre, Kuvik, Gális

HC Slovan: Rybár - Luža, Bölcs, Šilovič, Červenka, Bačik, Omelka, Černák, Ficel - Dvonč, Mráz, Klučiar, Môcik, Šalka, Klimčík, Brodek, Mikšík, Kovačič, Zajíček, Mlynčár, Budiak,

Góly a asistencie:  0:1 Klimčík (Červenka), 1:1 Stantien (Buliš), 2:1 Mravík (Pardavý) pres/1, 3:1 Koyš

Rozhodcovia: Gašparík - Adamec, Novák

Vylúčení: 5/4

Využitie: 1/0

Oslabenie: 0/0

Divákov: 710

Karol Rusznyák, tréner HC Slovan Bratislava:

Videli sme podľa môjho názoru veľmi kvalitný zápas. Ujali sme sa vedenia 1:0. To, čo sme si povedali ohľadom nášho herného systému, to sme dodržiavali. Nepúšťali sme súpera prakticky k ničomu. V podstate aj súper hral obranný systém, len nám tie dlhé pasy vychádzali. Len ma zase mrzí jedna vec, že hráč, ktorý má odohraté už aj v dvadsiatke, spraví  počas zápasu dve fatálne chyby, inkasujeme z toho góly. Tretí gól sme dostali po jeho chybe. Myslím si ale, že herná tvár mužstva tam bola. Ľudia  videli jeden skutočne kvalitný zápas, o čo nám išlo. Musíme sa pripraviť teraz kvalitne na sobotu, aby sme ešte vrátili sériu do Trenčína a tam sa pobiť o finále.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autori Peter Hofman a Alena Hofmanová, autor fotografie Andrej Žiak

stav série 1:0