Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

V úvode sezóny aj s Romanom Durným

0 0

Mladý talentovaný brankár bude pôsobiť v bratislavskom Slovane do začiatku prípravného kempu NHL Anaheim Ducks.

$article->fk_main_image->title

Rodáka z Liptovského Mikuláša si pred dvoma rokmi v drafte vybral práve Anaheim, siahol po ňom v piatom kole a z celkového 147. miesta. Anaheim Durného pozorne sledoval od draftu. V sezóne 2018/19 nastupoval Roman Durný v juniorskej zámorskej súťaži USHL (United States Hockey League) za Des Moines Buccaneers.

Po skončení sezóny 2018/19 musel Durný opustiť juniorskú kategóriu. Vlani v lete podpísal zmluvu s tímom San Diego Gulls v AHL, ktorý patrí do organizácie Anaheimu. V druhej najkvalitnejšej zámorskej lige však nedostával dostatočný priestor a jeho kroky viedli do seniorskej ECHL (East Coast Hockey League). Za tím Norfolk Admirals odchytal aj vinou zdravotných problémov a predčasného ukončenia súťažného ročníka 13 duelov.

Roman je mladý, talentovaný brankár, ktorý ma chuť na sebe pracovať a zlepšovať sa. Osobne som rád, že sa môžeme podieľať na jeho napredovaní a rovnako, že ako slovenský gólman pomôže svojimi kvalitami Slovanu. Robustnou postavou spĺňa dnešný trend fyzicky dobre disponovaných gólmanov, navyše pre opačné garde je vždy náročnejšie pre súperových hráčov ho prekonať,“ vyjadril sa pre oficiálny web hcslovan.sk tréner brankárov Peter Škrabelj. 

Roman Durný pred dvoma rokmi reprezentoval Slovensko na MS hráčov do 20 rokov. Do bránky sa postavil v štyroch zápasoch a pomohol tímu pod vedením Ernesta Bokroša k siedmemu miestu. Na turnaji mal úspešnosť 92,86 percenta, čím sa stal druhým najlepším brankárom šampionátu.

HC SLOVAN Bratislava súhlasil s podmienkami klubu Anaheim Ducks ohľadom výšky poistenia hráča a verí, že pôsobenie v Slovane pomôže Romanovi v jeho sľubne naštartovanej kariére.  

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Ranford Brendan 4 6
2. Studenič Marián 4 4
3. Sersen Michal 4 3
4. Buček Samuel 4 3
5. Harris Brant 4 3
6. Ališauskas Nerijus 4 3
7. Zigo Tomáš 4 2
8. O'Donnell Brendan 4 2
9. Kytnár Milan 4 2
10. Meszároš Andrej 4 1

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem