V úvode prípravy výhra nad Novgorodom

HC SLOVAN Bratislava zdolal v prvom prípravnom zápase Torpedo Nižnij Novgorod 3:2.

Torpedo Nižnij Novgorod – HC SLOVAN Bratislava 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 26. Rosandič, 41. Hlinka (Skalický)  55. Skalický (Lušňák, Luža)HC SLOVAN: Pogge (Pavlas) – Švarný, Plastino, Valský, Jeglič, Nedorost - Luža, Rosandič, Hlinka, Lušňák, Skalický - Bačík, Pokorný, Vopelka, Šiška, Galis – Vidovič, Petráš, Halama, Tibenský – RužičkaPrvá tretina v Maribore prebehla takmer bez prerušení. Slovanisti mali v úvode územnú prevahu,  z ktorej pramenili dve strely Patrika Lužu. Dobrú šancu na skórovanie mal v presilovej hre aj Nick Plastino, ktorý bombou z vrcholu kruhu trafil len do lapačky gólmana Torpeda. Ďalšie minúty sa musel mať na pozore aj Pogge, ten zlikvidoval celkovo šesť striel nášh súpera, v šestnástej minúte sa zaskvel pekným semaforom.Torpedo otvorilo prostrednú časť presilovou hrou, ktorú nevyužilo, no tú nasledujúcu už áno, keď obranca torpeda prestrelil Poggeho tvrdou ranou z ľavého kruhu. Ruský celok sa z vedenia netešil príliš dlho., už o dve minúty sa puku v útočnom pásme zmocnil Mislav Rosandič, ktorý švihom spomedzi kruhov nedal brankárovi Torpeda žiadnu šancu. Dobrú príležitosť na gól mal aj Tibenský, samostatný únik po prihrávke od Halamu zakončil strelou vedľa.Belasým vyšiel stup do tretej tretiny, keď už po niekoľkých sekundách dobre postavený Hlinka presne tečoval za chrbát ruského gólmana strieľaný puk z hokejky Pavla Skalického. Slovanisti mali aj ďalšie šance, nebezpečne pálil Plastino. V 51. minúte výborne posunul Valský na Jegliča, ten bekhendom trafil zblízka len do betónu gólmana. Tretí gól sa zverencom trénera Říhu napokon podarilo streliť v početnej výhode o dvoch hráčov, po vyšachovaní obrany strieľal do prázdnej brány po prihrávke Patrika Lušňáka Pavol Skalický. Dve minúty pred koncom znížilo Torpedo v presilovej hre na 2:3 a kozmeticky upravilo konečný výsledok zápasu.Obe mužstvá si bez ohľadu na výsledok zahrali aj päťminútové predĺženie, v ktorom gól nepadol. V samostatných nájazdoch sa viac darilo Torpedu, ktorého strelci prekonali Poggeho dvakrát, z našej strany sa presadil len Žiga Jeglič.