V Soči premiérové víťazstvo belasých!

0 0

HC SLOVAN zaskočil favorita zo Soči a na jeho ľade ho zdolal po nájazdoch.

HK Soči - Slovan Bratislava 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 47. Collins (Jokipakka, Padakin) – 44. Hecl (Réway, Hrnka), rozh. nájazd Mikúš. Rozhodovali: Gamalej, Vasiljev – Černišov, Deďuľa (všetci Rus.), vylúčenia: 2:8 na 2 min., navyše Meszároš (Slovan) 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6168 divákov.

HK Soči: Barulin - Jokipakka, Blum, Polášek, Mamkin, Čmichov, Chomicki, Kuznecov - Lapenkov, Lugin, Collins - O' Dell, Padakin, Šmeľov - Tomilin, Točicki, Akmaldinov - Chlopotov, Starkov, Laričev - Ivanov
HC SLOVAN Bratislava: Štěpánek – Meszároš, Bačik, Després, Černý, Voráček, Hedera - Řepík, Boychuk, Mikúš – Hrnka, Viedenský, Genoway – Sloboda, Šerbatov, Skalický – Réway, Sádecký, Hecl - Baranov

Prvá tretina priniesla minimálne množstvo šancí, tempo hry nebolo vysoké. V 11. minúte mali dve dobré šance domáci hokejisti, ale gól nedali. V zápätí na opačnej strane vybojoval puk Skalický, jeho strelu brankár Soči vyrazil a Sloboda nedokázal z dorážky v čistej šanci pred Barulinom skórovať.

V druhej časti zápasu pribúdali strely na bránku "belasých", ale brankár Štepánek predviedol niekoľko spoľahlivých zákrokov. Slovanisti sa dostávali do šancí iba sporadicky. V 28. minúte nepremenil po peknej akcii hostí sľubnú príležitosť Řepík, na opačnej strane nevyužili hráči Soči v oslabení prečíslenie 2 na 1 a tak sa aj druhá tretina skončila bez gólov.

Slovan sa dostal do vedenia v 44. minúte, keď v presilovke našiel Réway krásnou prihrávkou Hecla, ktorý otvoril skóre. Hostia však dlho nevyhrávali, keď o necelé tri minúty vyrovnali domáci taktiež presilovkovým gólom. Slovan sa ubránil záverečnému tlaku domácich a gól nepadol ani v následnom predĺžení. O víťazstve "belasých" rozhodol v samostatných nájazdoch Juraj Mikúš.

Eduard Zankovec: Dnes to bol od nás veľmi dobrý zápas. Hralo sa veľa v našom obrannom pásme, často sme sa bránili v oslabeniach. Chlapci však ustáli tlak, v dôležitých chvíľach sme pôsobili na ľade sebavedomo. Pochváliť musím aj výkon brankára, ktorý nám veľmi pomohol.