V Soči o novej stratégii rozvoja KHL

V dejisku tohtoročnej zimnej olympiády Soči sa konala dvojdňová výročná konferencia KHL, na ktorej sa stretlo nové vedenie súťaže s majiteľmi klubov.

HC SLOVAN Bratislava zastupovali na konferencii prezident klubu Juraj Široký, generálny manažér Maroš Krajči a výkonný riaditeľ pre KHL Alexej Jaškin.Pravidelné stretnutie, ktoré sa každoročne koná počas decembrovej reprezentačnej prestávky, bolo v tomto roku výnimočné tým, že šéfovia klubov KHL mali na ňom po prvý raz možnosť sa osobne stretnúť a rozprávať s novým prezidentom KHL Dmitrijom Černyšenkom a jeho najbližším výkonným tímom. Taktiež doterajšie pravidelné miesto stretnutí Moskvu nahradilo olympijské Soči, pričom konferencia bola zorganizovaná na vysokej úrovni. Jej súčasťou bola podľa očakávania aj spoločná návšteva štvrtkového večerného zápasu Pohára prvého kanála medzi Ruskom a Fínskom (2:0) v olympijskej aréne Boľšoj. Bývalý úspešný predseda organizačného výboru ZOH 2014 Soči Dmitrij Černyšenko je vo funkcii prezidenta druhej najsilnejšej hokejovej ligy sveta iba necelé dva mesiace. Začiatkom novembra nahradil Alexandra Medvedeva, ktorý KHL predsedal od jej vzniku v roku 2008. Stretnutie v Soči využil na podrobné zoznámenie sa so všetkými vnútornými otázkami, problémami a výzvami, pred ktorými KHL a kluby aktuálne stoja. Sám z rokovania odchádza s náročnou úlohou pripraviť na februárové zasadnutie Rady riaditeľov KHL návrh novej stratégie rozvoja ligy. "KHL v súčasnosti predstavuje dostatočne rozvinutý marketingový produkt, ktorý nepotrebuje zachraňovať. Otázkou je, ako KHL urobiť ešte zaujímavejšou, atraktívnejšou pre divákov a médiá, ako aj ďalej rozpracovať ideu, podľa ktorej silná liga znamená zároveň silnú reprezentáciu," povedal prezident KHL D. Černyšenko pre ruské médiá.V priebehu dvojdňovej konferencie vedenie KHL so zástupcami klubov prerokovalo viacero konkrétnych otázok. V súvislosti s kalendárom zaznelo, že KHL od budúcej sezóny opäť bude rešpektovať reprezentačné prestávky. Zároveň naďalej pretrváva záujem postupne zvyšovať počet zápasov v základnej časti. Kalendár na budúcu sezónu by mal byť známy podstatne skôr, ako pred touto sezónou a jednou z alternatív je začiatok sezóny 2015/16 už koncom augusta.Na stretnutí sa ďalej zaoberali kvalitou rozhodcov v súťaži, tzv. "Vertikálou športové školy-MHL-VHL-KHL", ako aj zlepšením marketingu ligy. Počas konferencie ani raz nepadlo slovo o administratívnom, resp. akomsi "umelom" vylúčení konkrétnych mužstiev z KHL. Pre všetky kluby - tie, v súvislosti s ktorými sa hovorí o návrate (Spartak Moskva, Krídla sovietov), ako aj aktuálnych účastníkov ligy - platia rovnaké kritériá a podmienky účasti, medzi ktorými sú najmä reálne garancie finančného zabezpečenia klubu, zodpovedajúca infraštruktúra, ako aj fanúšikovské zázemie a predpoklad veľkého diváckeho záujmu o zápasy klubu.Zástupcovia HC SLOVAN sa vracajú zo Soči do Bratislavy cez Moskvu v sobotu. Začiatok víkendu ešte využijú v hlavnom meste Ruska na vopred dohodnuté individuálne rokovania.