Logo

Správy

Permanentky
SloavnPositive

V Slovane som bol spokojný

0 0

Zmluvu v HC SLOVAN predĺžila brankárska jednotka z vlaňajška Jakub Štěpánek. V rozhovore priblížil faktory návratu do Slovana, aj výhliadky do nového ročníka.

$article->fk_main_image->title

Sezónu 2017/18 si končil vo Švajčiarsku, ako hodnotíš svoje pôsobenie v Lausanne?

So švajčiarskou súťažou som už z minulosti mal skúsenosti. Do zachraňujúceho sa Lausanne som išiel zo Slovanu s tým, že nemám isté miesto v bráne. V tíme bolo šesť cudzincov, pričom v zostave môžu byť len štyria. Tréner ma poslal do brány práve v zápase, kde sme udržali mužstvo medzi švajčiarskou elitou. Ja som sa však ľahšie zranil a ďalšie stretnutia som už dopozeral iba z tribúny. Predošlý ročník som si teda príliš nepredĺžil. 

Bola pre teba priorita vrátiť sa naspäť do Slovana?

Viacmenej hneď ako sme končili sezónu so Slovanom, sme sa s vedením dohodli na tom, že budem v klube pokračovať aj v novej sezóne. Zmluvne sme to dotiahli v predošlých dňoch.  V Bratislave som bol v uplynulej sezóne spokojný, mesto sadlo tak mne ako aj mojej rodine. Dobre som sa cítil rovnako v mužstve. Nemožno zabudnúť na perfektnú atmosféru domácich stretnutí

Na čo sa najviac pri návrate do Bratislavy tešíš?

Teším sa celkovo do kabíny, medzi chlapcov. Viem, že v Slovane sa partia v šatni asi obmení, no panovala tu vždy výborná atmosféra. Budem mať rovnako radosť z vypredanej arény, ktorej podpora bola neuveriteľná, čo nám veľmi pomáhalo. 

Aké sú tvoje ciele pre ročník 2018/19?

Chcel by som odchytať čo najviac zápasov a prispieť v nich k našim víťazstvám. Od toho sa následne odvíja aj spoločný tímový cieľ, teda postup do vyraďovacej časti. K tomu bude treba zbierať body v domácom prostredí a priniesť niečo aj z vonku. 

V Slovane prišlo k obmene v realizačnom tíme, poznáš nových trénerov?

Osobne ich nepoznám. V telefonickom rozhovore sa mi už v minulom týždni stihol predstaviť gólmanský kouč Pavol Rybár.  Bližšie som s ním hovoril o mojej príprave na nový ročník. Verím, že nám to spolu pôjde a nám brankárom sa bude dariť, čo najviac pomôcť mužstvu. 

Kolegom v bránkovisku bude Slovák Marek Čiliak...

S Marekom som sa zatiaľ nestretol. Je to však bezpochyby kvalitný brankár. Všetci poznáme jeho skvelé sezóny v Brne. Dva tituly s Kometou, vysoké čísla úspešnosti hovoria za všetko.

Začal si už s individuálnymi tréningami pred štartom spoločnej prípravy?

Pripravujem sa už niekoľko týždňov v Ostrave s mojim kondičným trénerom. Zahájili sme spolu už deviatu  letnú prípravu na sezónu. Do štartu kempu v Bratislave možno stihnem aj zopár tréningov na ľade s Rostislavom Haasom, ktorý minulý rok pracoval v Slovane. 

Bol čas s tvojou rodinou na dovolenkový oddych?

Dovolenku sme vybavili hneď ako sme skončili sezónu vo Švajčiarsku. Odleteli sme si oddýchnuť s rodinou do tepla. Možno čas na pár dní pri mori bude ešte v júli, pred začiatkom sezóny.  

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Hrnka Tomas 46 11
2. Svarny Ivan 42 6
3. Lamper Patrik 9 4
4. Hedera Tomas 12 2
5. Bacik Patrik 43 1
6. Rau Chad 0 0
7. Sukel Matus 0 0
8. Liska Adam 0 0
9. Virta Patrik 0 0
10. Chipchura Kyle 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Súhlasím