Logo

Správy

SloavnPositive

V Slovane som bol spokojný

0 0

Zmluvu v HC SLOVAN predĺžila brankárska jednotka z vlaňajška Jakub Štěpánek. V rozhovore priblížil faktory návratu do Slovana, aj výhliadky do nového ročníka.

$article->fk_main_image->title

Sezónu 2017/18 si končil vo Švajčiarsku, ako hodnotíš svoje pôsobenie v Lausanne?

So švajčiarskou súťažou som už z minulosti mal skúsenosti. Do zachraňujúceho sa Lausanne som išiel zo Slovanu s tým, že nemám isté miesto v bráne. V tíme bolo šesť cudzincov, pričom v zostave môžu byť len štyria. Tréner ma poslal do brány práve v zápase, kde sme udržali mužstvo medzi švajčiarskou elitou. Ja som sa však ľahšie zranil a ďalšie stretnutia som už dopozeral iba z tribúny. Predošlý ročník som si teda príliš nepredĺžil. 

Bola pre teba priorita vrátiť sa naspäť do Slovana?

Viacmenej hneď ako sme končili sezónu so Slovanom, sme sa s vedením dohodli na tom, že budem v klube pokračovať aj v novej sezóne. Zmluvne sme to dotiahli v predošlých dňoch.  V Bratislave som bol v uplynulej sezóne spokojný, mesto sadlo tak mne ako aj mojej rodine. Dobre som sa cítil rovnako v mužstve. Nemožno zabudnúť na perfektnú atmosféru domácich stretnutí

Na čo sa najviac pri návrate do Bratislavy tešíš?

Teším sa celkovo do kabíny, medzi chlapcov. Viem, že v Slovane sa partia v šatni asi obmení, no panovala tu vždy výborná atmosféra. Budem mať rovnako radosť z vypredanej arény, ktorej podpora bola neuveriteľná, čo nám veľmi pomáhalo. 

Aké sú tvoje ciele pre ročník 2018/19?

Chcel by som odchytať čo najviac zápasov a prispieť v nich k našim víťazstvám. Od toho sa následne odvíja aj spoločný tímový cieľ, teda postup do vyraďovacej časti. K tomu bude treba zbierať body v domácom prostredí a priniesť niečo aj z vonku. 

V Slovane prišlo k obmene v realizačnom tíme, poznáš nových trénerov?

Osobne ich nepoznám. V telefonickom rozhovore sa mi už v minulom týždni stihol predstaviť gólmanský kouč Pavol Rybár.  Bližšie som s ním hovoril o mojej príprave na nový ročník. Verím, že nám to spolu pôjde a nám brankárom sa bude dariť, čo najviac pomôcť mužstvu. 

Kolegom v bránkovisku bude Slovák Marek Čiliak...

S Marekom som sa zatiaľ nestretol. Je to však bezpochyby kvalitný brankár. Všetci poznáme jeho skvelé sezóny v Brne. Dva tituly s Kometou, vysoké čísla úspešnosti hovoria za všetko.

Začal si už s individuálnymi tréningami pred štartom spoločnej prípravy?

Pripravujem sa už niekoľko týždňov v Ostrave s mojim kondičným trénerom. Zahájili sme spolu už deviatu  letnú prípravu na sezónu. Do štartu kempu v Bratislave možno stihnem aj zopár tréningov na ľade s Rostislavom Haasom, ktorý minulý rok pracoval v Slovane. 

Bol čas s tvojou rodinou na dovolenkový oddych?

Dovolenku sme vybavili hneď ako sme skončili sezónu vo Švajčiarsku. Odleteli sme si oddýchnuť s rodinou do tepla. Možno čas na pár dní pri mori bude ešte v júli, pred začiatkom sezóny.  

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. CSKA Moskva 62 106
2. SKA Petrohrad 62 103
3. Lokomotiv Jaroslavľ 62 86
4. Jokerit Helsinki 62 80
5. Dynamo Moskva 62 72
6. HC Soči 62 66
7. Spartak Moskva 62 64
8. Viťaz Podolsk 62 63
9. Dinamo Riga 62 62
10. Severstaľ Čerepovec 62 51
11. Dinamo Minsk 62 42
12. HC SLOVAN Bratislava 62 33
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Taffe Jeff 62 31
2. Cerveny Rudolf 57 23
3. Chipchura Kyle 61 20
4. Sukel Matus 60 18
5. Rau Chad 55 17
6. Gelinas Eric 52 15
7. Sersen Michal 62 13
8. Liska Adam 52 10
9. Klok Lukas 54 8
10. Grman Mario 54 8

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem