V Slovane naďalej trojica M. Sersen, P. Bačík, M. Sloboda

Belasému dresu zostalo trio hráčov verné aj po odchode tímu z nadnárodnej KHL.

Michal Sersen
deklaroval snahu zotrvať v mužstve HC SLOVAN aj po odchode z nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy a pomôcť mu v náročných začiatkoch v najvyššej slovenskej súťaži. Výsledkom rozhovorov s vedením HC SLOVAN je pre skúseného hokejistu dohoda o dlhoročnom pôsobení v belasom drese do konca apríla 2023.HC SLOVAN Bratislava sa na služby gelnického rodáka spolieha už nepretržite sedem sezón. Sersen obliekal dres Slovana v každej sezóne v KHL. S mužstvom sa v ťažkej súťaži pozrel dvakrát do playoff, po dobu troch sezón bol asistent kapitána, vlani nosil na drese kapitánske Cčko„V osobe Michala Sersena získavame do mužstva nielen kvalitného a spoľahlivého obrancu, ale aj potrebného lídra kabíny s bohatými skúsenosťami, ktoré môže odovzdať mladším chlapcom.  Michal je s bratislavským klubom spätý, dres Slovana oblieka dlhé obdobie a sme radi, že sme si ho zaviazali na najbližšie štyri sezóny.,“povedal generálny manažér HC SLOVAN Juraj Bakoš.   K štyrom ročníkom za Slovan v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige pridá ďalšie dva roky v najvyššej slovenskej súťaži Patrik Bačík. Jeho nový kontrakt s našim klubom je platný do 30. apríla 2021.Bačíkovi v rozkvete svojej kariéry pomohol aj projekt reprezentačnej dvadsiatky, kde strávil tri sezóny a na šampionáte v roku 2016 vybojoval bronzový kov. Klubové skúsenosti v slovenskej najvyššej súťaži Bačík naberal v Nitre či Martine.  Od roku 2016 bol pevnou súčasťou defenzívy Slovana v KHL. Celkom odohral v druhej najlepšej lige sveta 138 stretnutí, ťažké sezóny si ešte predlžoval pôsobením v Tipsport Lige.„Patrik je stále perspektívnym hráčom v dobrom hokejovom veku, ktorý slušnú výkonnosť ukazoval v Slovane v kvalitnej KHL. Patrik je ďalším zo skupiny hráčov, ktorí sú Slovanisti - v Slovane vyrástol, chce tu zotrvať a pomôcť mu, čo je aj pre nás dôležité. V Tipsport Lige by mal dostávať na ľade ešte viac priestoru ako v minulosti a postupom času rásť na nášho kľúčového obrancu,“povedal generálny manžér Juraj Bakoš.  Na ročnom kontrakte sa s vedením HC SLOVAN dohodol tiež Marek Sloboda.Talentovaný útočník obliekal dres bratislavského Slovana a Českých Budejovíc. Takisto pôsobil vo výberoch reprezentačnej dvadsiatky, za ktorú odohral aj svetový šampionát do 20 rokov, kde bol druhým najproduktívnejším hráčom slovenského tímuDnes dvadsaťjeden ročný krídelník vyniká svojou rýchlosťou a bojovnosťou.  Je odchovancom Slovana a v uplynulej sezóne v našom drese odohral 35 duelov, v ktorých dokázal tri krát skórovať. Celkovo si v druhej najkvalitnejšej lige sveta obliekol seniorsky dres presne 60 krát.„Marek Sloboda je prototypom mladého dravého útočníka, ktorého je obrazne povedané plný ľad.  Pre svoje mužstvo je ochotný odovzdať všetko. Hráča v kariére posunuli aj štarty v nadnárodnej KHL. Veríme, že aj to mu pomôže byť platným členom mužstva a k tomu pridať aj dôležité body do produktivity,“povedal na margo hráča generálny manažér Juraj Bakoš.