Logo

Správy

SlovanPositive

V Slovane ďalší reprezentant!

0 0

Účastník posledných dvoch svetových šampionátov Marek Viedenský si vyskúša prvýkrát v kariére KHL.

$article->fk_main_image->title


Vedeniu HC SLOVAN Bratislava sa podarilo dotiahnuť rokovania s Marekom Viedenským do úspešného konca a s reprezentačným útočníkom sa dohodlo na ročnej zmluve platnej do 30.4. 2016. Dvadsaťpäťročný stredný útočník by sa mal na základe svojich kvalitných výkonov z posledného obdobia zaradiť medzi dôležité postavy mužstva pre ročník 2015/2016. Platnosť Viedenského zmluvy ešte podlieha registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. 

Marek Viedenský pôsobil v dorasteneckých a juniorských kategóriach v tímoch MHC Prievidza a Dukly Trenčín, no seniorský hokej na Slovensku nikdy nehral. Po ročníku 2007/2008 si to útočník, ktorého fyzické parametre (193 cm, 95 kg) predurčujú na tvrdú hru do tela namieril do Spojených štátov amerických, kde zarezával štyri sezóny v juniorskej Western Hockey League.

Viedenského kvality v spomínanej súťaži neušli ani zámorským skautom a v roku 2009 si ho na drafte NHL vybralo zo siedmeho kola, celkovo 179. miesta San Jose Sharks. Na farme Sharks, vo Worcestri bojoval o prvý tím NHL celkovo tri sezóny, celkovo odohral 120 stretnutí, no štart v prvom tíme si nikdy nepripísal a tak sa rozhodol vrátiť späť do Európy. V uplynulej sezóne patril medzi kľúčových hráčov HPK Hämennlina a v 56 zápasoch nazbieral 32 bodov.

Rodák z Handlovej si vo svojej kariére zahral na piatich majstrovstvách sveta. Ako mladík reprezentoval Slovensko na MS do 18 rokov a dvakrát na šampionáte dvadsaťročných. Posledné dve sezóny sa vždy dostal do záverečnej nominácie na vrcholné podujatie pre seniorov.

HC SLOVAN teší, že útočník zvučného mena, akým Marek Viedenský bezpochyby je, si vybral ako svoje ďalšie pôsobisko bratislavský klub! 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 0 0
2. Bondra Radovan 0 0
3. Viedenský Marek 0 0
4. Podlipnik Matic 0 0
5. Urbánek Jakub 0 0
6. Žitný Roman 0 0
7. Petráš Šimon 0 0
8. Zigo Tomáš 0 0
9. Matoušek Tomáš 0 0
10. Puliš Radovan 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem