V prvom zápase Modrých krídiel prehra so Skalicou po predĺžení

Vo svojej premiére Modré krídla na výhru nedosiahli a po výbornom ofenzívnom predstavení z oboch strán boli nakoniec šťastnejší hráči zo Záhoria.\r\n

Góly a asistencie: 7. Dej (Abaffy, Krakovský), 22. Uram, 25. Kundrík (Fominykh, Marko), 29. Petráš (Škultéty, Marko), 60. Kundrík (Klučiar, Danišovský) – 12. Kotzman (Šišolák, Janík), 27. Janáč (Včelka, Kotzman), 30. Hujsa (Šmach), 32. Jaša (t.s.), 45. Janáč (Šmach, Štumpf), 64. Šmach (Nemec)
Modré Krídla Slovan: Hlavaj – Parobek, Krakovský, Ejem, Verčík, Škultéty, Marko, Hauser – Danišovský, Uram, Klučiar – Kundrík, Lukošík, Fominykh – Abaffy, Dej, Ožvald – Polák, Petráš, Lepskii

HK iClinic Skalica: Trenčiansky – Kadlečík, Šmach, Rapant, Janík, Hílek, Vidovič, Mizerák, Mikula – Hujsa, Nemec, Štumpf – Jaša, Šišolák, Šátek – Janáč, Včelka, Kotzman – Kotvan, Rajčák, Kuba

Strely: 25:31

Zákroky brankárov: 80,65% / 80,00%

Presilové hry: 0/6 : 3/5

Divákov: 265

Rozhodca: Valko – Kollár, Gegáň

Začiatok zápasu veľa vzruchu nepriniesol, tímy hrali na istotu a súvislejší tlak v útočnom pásme Skalice si dokázala vytvoriť len naša prvá formácia. V 6. minúte sa po vyhratom buly najlepšie zorientoval Krakovský, prihral medzi kruhmi Abaffymu, ktorého strelu vyrazil brankár Skalice len pred seba. Tam si nakorčuľoval najmladší hráč na ihrisku František Dej, dorážkou otvoril skóre a stal sa tak historicky prvým strelcom tímu Modré krídla Slovan. O dve minúty neskôr bol za napadnutie do oblasti hlavy a krku na 5 + DKZ vylúčený center druhého útoku Lukošík. Prvú polovicu päťminútového trestu sa Modré krídla bránili úspešne keď zblokovali niekoľko kombinácií súpera a taktiež v niekoľkých prípadoch tím podržal aj brankár Hlavaj. V 12. minúte však už ani on nezabránil vyrovnaniu na 1:1, keď si vlastnú strelu spomedzi kruhov dorazil dôrazný Kotzman. Na konci prvej tretiny svietilo teda na ukazovateli nerozhodné skóre 1:1 a pomer striel 7:8 pre Skalicu.

Do druhej tretiny naskočili oba tímy vo výbornom tempe a gól tak priniesla už 22. minúta. Postaral sa oň center druhej formácie Jakub Uram, ktorý po krásnej individuálnej akcii popri mantineli potiahol puk spoza brány, na kruhoch sa vyhol dvom obrancom súpera a z osi klziska efektne prekonal brankára Trenčianskeho. Hlavaj následne zneškodnil niekoľko nebezpečných striel súpera a o tri minúty zvýšili Modré krídla už na rozdiel dvoch gólov. Fominykh sa ešte proti dvom obrancom súpera individuálne nepresadil no odrazený puk si v čase 24:20 našiel krídelník druhého útoku Peter Kundrík a strelou pod hornú tyč zvýšil na 3:1. Ešte v tej istej minúte bol vylúčený hráč súpera na menší trest za napadnutie. Presilovkovým formáciám Krídel sa však početnú výhodu využiť nepodarilo a tak na druhej strane prišiel trest. Hráč Skalice dostal po naskočení z tresnej lavice dlhú prihrávku z vlastného pásma, zadovkou prenechal v druhej vlne korčuľujúcemu Janáčovi a ten nikým nekrytý znížil na 3:2. Už o minútu neskôr sa však v útočnom pásme usadili Modré krídla. Škultéty nahodil od mantinelu puk na bránu, kde ho šikovným tečom nasmeroval za chrbát bezmocného brankára center našej štvrtej formácie Richard Petráš – 4:2. O dve minúty neskôr však rovnakým spôsobom odpovedal na druhej strane Hujsa, ktorý v súboji pred bránkou prekonal Hlavaja, ktorý mal zakrytý výhľad a zníženiu na 4:3 tak zabrániť nedokázal. Táto časť zápasu sa hrala naozaj vo vysokom tempe z čoho však pramenili aj chyby a v čase 31:20 obranca Verčík hákoval unikajúceho útočníka hostí, za čo rozhodca nariadil trestné strieľanie. Jeho exekútor Jaša si nakorčuľoval z pravej stany, prehodil si puk na forhend a strelou ponad pravý Hlavajov betón vyrovnal na 4:4. Do konca tretiny následne hrozili najmä domáci hráči. Pred bránou súpera si vytvorili niekoľko veľmi sľubných šancí no Kľučiar, Uram ani Fominykh nakoniec brankára Skalice nedokázali prekonať a po druhej tretine tak tímy odchádzali do kabín za stavu 4:4 s ukazovateľom skóre 10:13.

Po opatrnom úvode z oboch strán bol vylúčený hráč domácich Marko na dve minúty za sekanie. Hosťom zo Záhoria stačilo len 8 sekúnd na to, aby po prihrávke na medzikruží nikým nekrytého Janáča otočili stav stretnutia na 4:5. V nasledujúcich dvoch minútach zápasu zvonili žŕdky na oboch stranách po strelách Vidoviča aj domáceho Kľučiara no stav zostal nezmenený. Hráči Modrých krídel mali v ďalšom priebehu tretej tretiny možnosť troch presilových hier no skórovať sa im nepodarilo aj keď po skrumáži pred bránkou k tomu mali veľmi blízko. V 57. minúte navyše Skalica získala výhodu presilovej hry za príliš veľa hráčov súpera na ľade a zdalo sa, že si už výhru ukontroluje až do konca. Dvadsať tri sekúnd pred koncom však Kľučiar popri mantineli prenikol do pásma, nahodil puk na brankára hostí a ten ho vyrazil len pred seba. Tam však dôrazne zapracovali Kundrík s Uramom a druhý menovaný z dorážky vyrovnal na 5:5.

V tretej minúte predĺženia bol vylúčený brankár Hlavaj na menší trest za nedovolené bránenie súpera a následnú presilovku 4 na 3 hráči Skalice dokázali využiť. Strelou z kruhu sa presadil Šmach a uzavrel stav stretnutia na konečných 5:6 pp.

Rudolf Jendek, hlavný tréner Modrých krídiel Slovan:

"Skalica rozhodla v presilovkách po zbytočných fauloch našich hráčov. V hre 5-5 bolo veľa svetlých momentov striedajúcich sa s výpadkami koncentrácie a následnými chybičkami, ktoré vyplývajú z neskúsenosti. Sme však radi, že sa nám v závere podarilo získať bod. Chlapci si ho za svoju bojovnosť zaslúžili!"