V príprave zatiaľ stopercentní

Hokejisti HC SLOVAN vyhrali vo svojom treťom prípravnom zápase v Brne nad ďalším účastníkom KHL Torpedo Nižnij Novgorod 2:1.

Po troch prípravných zápasoch proti ruským klubom z KHL má tak Slovan zatiaľ stopercentnú bilanciu 3 víťazstiev.Torpedo Nižnij Novgorod - HC SLOVAN Bratislava 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Góly: 33. Piganovič - 6. Jeglič, 56. Nagy. Využitie presiloviek: 0:2.Zostava HC SLOVAN: Garnett (od 31. min. Brust) - Starosta, Švarný, Barker, Valach, Mihalik, Kozák, Luža, Frolo - Jeglič, Tičar, Šťastný, Nagy, Nedorost, Bartovič, Bulík, Murley, Lušňák, Skalický, Viedenský, Skokan. Tréneri: Říha, Stantien.V zostave sa v tejto sezóne po prvý raz objavil stredný útočník Nedorost, pre ktorého to bol prvý zápas od nešťastného zranenia 4. januára v Záhrebe. Naopak, tentoraz oddychoval Špirko.V úvodnej tretine sa presadil iba Slovan, keď využil hneď svoju prvú presilovku Jegličom. Tičarova formácia, ktorá bola v tomto zápase písaná ako prvá, tak skórovala aj v treťom zápase po sebe.V druhej tretine nás súper viackrát pritlačil, k čomu mu pomohli aj vylúčenia. Po treťom z nich, keď sa na ľad už už vracal obranca Barker, vyrovnal v 33. minúte Oleg Piganovič.Záverečná tretina bola plná vzájomných súbojov a tiež vylúčení na oboch stranách, vzbĺkli aj emócie, ako by sa už hralo o body v KHL. Necelé štyri minúty pred koncom - pri vylúčení Pepeljajeva - sa Slovan opäť dostal do vedenia zásluhou Laca Nagya. Cenné víťazstvo nad súperom, nad ktorým nezvykneme v KHL vyhrávať často, sme ubránili aj počas viac ako minútovej hre Torpeda bez bránkara, keď najmä pri šanci S. Kosticyna sa vyznamenal Brust.Pod tretie víťazstvo v príprave v rade sa podpísali spoľahlivé výkony oboch brankárov a úspešnosť v presilovkách, keď sme v nich zaznamenali oba naše góly. Víťazstvo je výbornou pozvánkou na prvý domáci zápas Slovana v sezóne, v ktorom sa v SLOVNAFT Arene predstaví v utorok 4. augusta o 18:00 h v derby zápase proti HC Kometa Brno.Vstupenky na tento zápas budú v predaji od stredy 29. júla ráno v sieti predajní Ticketportal v jednotnej cene 5.- EUR. Majitelia sezónnych vstupeniek sa na tento zápas dostanú na svoje permanentky.