V presilovke sme mali dať viac gólov

Belasí mohli zápas so Soči otočiť, ale nedokázali naplno využiť dlhú početnú výhodu.

Mimoriadne dôležitý zápas s HC Soči nedokázali hráči HC Slovan Bratislava rozhodnúť vo svoj prospech a nakoniec prehrali 3:5. Najmä v prvých dvoch tretinách sa nedokázali súperovi vyrovnať vo všetkých herných činnostiach a na konci druhej tretiny dovolili hráčom Soči skórovať v krátkom časovom úseku hneď dvakrát. A v úvode posledného dejstva im súper odskočil dokonca na tri góly. V tretej tretine belasí zapli, znížili na 3:4, ale vyrovnať sa im nepodarilo. "V konečnom dôsledku sme videli, že zlomovým momentom boli práve tie dva rýchle góly. Prišla nám vhod päť minútová presilovka, ale škoda, že sme v nej dali gól trochu neskôr. Keby prišiel skôr, tlak by sa zvýšil a možno by sa nám podarilo ešte v početnej výhode streliť dva góly a zápas by bol iný. Ak by bola remíza, aj ľudia by sa dostali do varu a určite by nám to pomohlo. Ale ak počas päť minútovej presilovky dáte jeden gól a prehrávate o tri, ťažko zápas zvrátite," zhodnotil duel obranca Martin Štajnoch.