V predaji rozhodujúca domáca séria proti rivalom zo Západu

Slovan má za sebou päťzápasovú sériu na ľade súperov, nakrátko prerušenú Zápasom hviezd KHL. Teraz sa už Zimný štadión Ondreja Nepelu pripravuje na domáce vyvrcholenie základnej časti KHL.

Všetko totiž nasvedčuje tomu, že rozhodnutie, či si "belasí" predĺžia tohtoročnú sezónu treťou účasťou v play off, padne práve v nadchádzajúcej domácej sérii zápasov proti konkurentom zo Západnej konferencie - Lokomotivu Jaroslavľ, Dynamu Moskva a Viťazu Podolsk. Potom nás čaká už len dvojzápas s Medveščakom Záhreb.Bude to mimoriadne dôležitá, napínavá a ťažká séria zápasov, počas ktorej odohráme až 3 zápasy v rozpätí 4 dní proti mužstvám, ktoré sú v tabuľke vyššie. Žreb sa s naším mužstvom navyše opäť raz nemaznal a už po tretí krát v tejto sezóne sa budeme musieť vyrovnať s tzv. "back-to-back" zápasom, keď nastúpime v dvoch dňoch po sebe.Ako prvých privítame v domácej aréne Ondreja Nepelu v utorok 31. januára o 19:30 h "železničiarov" z Lokomotivu Jaroslavľ. Mužstvo trénera Kudašova má play off prakticky isté, bojuje však o čo najlepšiu východiskovú pozíciu a výhodu domáceho prostredia v prvom kole. Na momentálne tretie miesto na Západe mu výrazne pomohli výborné výkony brankára Alexeja Murygina so skvelým priemerom 1,84 gólov na zápas. V obrane je ústrednou postavou švédsky internacionál Staffan Kronwall s 18 bodmi. Aj v útoku hrozí najväčšie nebezpečenstvo od zahraničných hráčov, klubovú produktivitu vedie účastník Zápasu hviezd KHL Brandon Kozun (46 b.), priveľmi za ním nezaostávajú ani Petri Kontiola (36 b.) a Maxime Talbot (29 b.). V prvom vzájomnom zápase v Jaroslavli sme zvíťazili 3:2 po predĺžení.Rovnako ťažká úloha bude na Slovan čakať aj o dva dni neskôr - vo štvrtok 2. februára o 19:00 h. Do Bratislavy pricestuje dvojnásobný držiteľ Gagarinovho pohára Dynamo Moskva. Znie to až neuveriteľne, ale tohto súpera sa nám ešte nikdy nepodarilo zdolať na domácom ľade! A hoci Dynamo už nepatrí medzi absolútnu špičku súťaže ako v časoch, keď ho viedol Oleg Znaroks, stále bojuje o popredné priečky v Západnej konferencii. Absolútnu jednotku má Dynamo v bránke - Aleksandr Jerjomenko je v tejto sezóne takmer neprekonateľný, z 32 zápasov má neuveriteľný priemer 1,24 gólu na zápas a 95,2 %-nú úspešnosť zásahov. Na tejto obdivuhodnej bilancii má svoju zásluhu aj solídna obrana bielo-modrých s Jusso Hietanenom, Mattom Robinsonom, Iľjou Nikulinom, či Jakovom Rylovom. V útoku Dynama nikto výrazne nevyniká, pozor si však budeme musieť dať na všetky štyri formácie. V produktivite zatiaľ vedú Martinš Karsums (26 b.), Denis Kokarev (24 b.) a Alexej Cvetkov (24 b.). Aj Dynamo sme v tejto sezóne už raz zdolali, v októbri vo VTB Aréne po výbornom výkone 5:3.Necelých 24 hodín po zápase s Dynamom nás čaká možno najdôležitejší súboj celej série s priamym konkurentom o playoffovu osmičku - Viťazom Podolsk (piatok 3. februára o 19:00 h). Viťaz patrí medzi najväčšie prekvapenia tejto sezóny, od jej začiatku sa drží na priečkach zaručujúcich účasť v nadstavbe, čo by bol pre klub z podmoskovskej oblasti veľký úspech. Do play off Viťaz tlačí výborný brankár - Harri Säteri má takmer 93%-nú úspešnosť zásahov zo 40 zápasov. V obrane sa presadzuje český reprezentant Jakub Jeřábek, ktorý má na svojom konte 28 bodov. Skutočné zlepšenie však Viťaz v tejto sezóne ukazuje v útočnom pásme. Má tretiu najlepšiu presilovku v celej lige a až štyroch hráčov s viac ako 30 bodmi. Maxim Afinogenov (43 b.), Alexej Kopejkin (41 b.), Miro Aaltonen (34 b.), ako aj Alexej Makejev (31 b.) predstavujú ozajstnú palebnú silu. Presvedčil sa o tom aj Slovan, v októbri sme v Podolsku podľahli tesne 2:3.Proti každému z týchto silných súperov budeme potrebovať maximálny výkon a tiež podporu vypredaného hľadiska. Posledné vstupenky sú ešte v predpredaji v cenách od 13 eur (deti 6-15 rokov od 8 eur) na všetkých predajných miestach Ticketportalu. V súlade s príslušným reglementom KHL bude klub 48 hodín pred zápasom uvoľňovať do dopredaja aj zvyšné voľné miesta v sektore B11, ak o ne dovtedy neprejavia záujem priaznivci hosťujúceho klubu.