V pondelok o 18:30 na ľade Soči

Z Moskvy sa Slovan presunul do Soči, proti miestnemu klubu nastúpi na druhý a zároveň záverečný duel štvrtého tripu.

Tím z prímorského mesta patrí rovnako ako Spartak výsledkami a predvedenou hrou zatiaľ jasne do prvej osmičky Západnej konferencie. Svoje kvality ukázalo Soči aj v Bratislave, keď zvíťazilo 1:4, no góly padali najmä po hrubých chybách belasých. Z trénerskej lavičky vedie Soči bývalý slávny ruský hokejista Sergej Zubov, na konte s viac ako 1200 zápasmi v NHL a ziskom dvoch Stanley Cupov. Jeho asistentmi sú českí tréneri Václav Sýkora a Pavel Hynek, ktorý v ročníku 2010/11 viedol aj tím Slovana ešte v slovenskej najvyššej súťaži. K dobrým výsledkom pomáhajú Soči najmä legionári. V defenzíve je na popredných miestach Jyrki Jokipakka so ziskom 7 bodov, o bod menej má francúzsky reprezentant Yohann Auvitu. Útočné rady zase jasne vedie so zatiaľ 13 bodmi Švéd Robert Rosen a Kanaďan Eric O’Dell. Z ruských hráčov za nimi nasleduje Stanislav Bočarov, manažment klubu získal lídra Lady Togliatti Kirila Kapustina, pre súperov je nepríjemnym i ďalší legionár Sean Collins. Takmer 92% úspešnosť zákrokov má jasná brankárska jednotka tímu a známy ruský gólman Konstantin Barulin.