Logo

Správy

Najbližší zápas

Nedeľa o 18:00
Zápas vysiela Sport 1
vs
HC SLOVAN Bratislava
HC Košice
Vstupenky Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

V piatok opäť doma, naším súperom HK Poprad

0 0

Dobrú výkonnosť chce HC SLOVAN potvrdiť aj v najbližšom stretnutí, v piatok o 18:30 h privítame HK Poprad.

$article->fk_main_image->title

HC SLOVAN dokázal zvíťaziť v posledných troch stretnutiach, pričom až dve sa odohrali na klziskách súperov, a to proti vždy nepríjemnej Nitre (3:4pp) a tiež v Maďarsku proti DVTK Miskolc (2:4). Belasí chcú na výhry nadviazať aj v domácom prostredí, v piatok o 18:30 h si zmeriame sily s mužstvom HK Poprad.  

Popradčania v poslednom kole zvíťazili v domácom prostredí nad momentálnym lídrom tabuľky z Košíc po výsledku 3:2 po predĺžení a ukázali, že v aktuálnom ročníku má mužstvo potenciál na vyššie priečky v tabuľke v porovnaní s tým, kde sa momentálne nachádza. Kamzíci okupujú po deviatich zápasoch deviatu priečku so ziskom 12 bodov.

Mužstvo spod Tatier vedie z pozície hlavného trénera František Štolc, pre ktorého je to premiérový ročník v pozícii prvého muža striedačky. Vlani robil v Poprade počas úspešnej sezóny, keď tím stroskotal až v semifinále na hokejkách neskoršieho majstra z Banskej Bystrice, asistenta nášmu aktuálnemu hlavnému koučovi Romanovi Stantienovi. Pre nášho kormidelníka tak je v tomto zápase o špeciálnu motiváciu postarané.

Na súpiske „kamzíkov“ zostal z vlaňajška najproduktívnejší hráč Patrik Svitana, v kanadskom bodovaní má v tejto edícii Tipsport Ligy zatiaľ deväť bodov. Na líderskej pozícii je so ziskom jedenástich bodov Samuel Takáč. O jeden bod za ním sa nachádza Marek Zagrapan, z legionárov sa do povedomia dostáva Guillaume Leclerc so ziskom deviatich bodov.

Posilou do defenzívy sa stal bývalý bek belasých v rámci extraligy i KHL Lukáš Kozák. K skúseným obrancom patrí český bek Petr Ulrych či domáci matador Štefan Fabian.

Pozíciu jednotky zastáva Tomáš Vošvrda, ktorý odchytal osem zápasov a jeho percentuálna úspešnosť je 90,2% zákrokov.

Vstupenky na najbližší domáci zápas HC SLOVAN proti HK Poprad (piatok 11. október 2019 o 18:30 h) si zakúpite v sieti Ticketportal.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 12 15
2. Abdul Jindřich 12 9
3. Sersen Michal 12 7
4. Puliš Radovan 11 7
5. Bondra Radovan 11 6
6. Viedenský Marek 5 6
7. Bačík Patrik 12 5
8. Miklik Michel 11 5
9. Meszároš Andrej 12 4
10. Štajnoch Martin 12 4

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem