V piatok opäť doma, naším súperom HK Poprad

Dobrú výkonnosť chce HC SLOVAN potvrdiť aj v najbližšom stretnutí, v piatok o 18:30 h privítame HK Poprad.

HC SLOVAN dokázal zvíťaziť v posledných troch stretnutiach, pričom až dve sa odohrali na klziskách súperov, a to proti vždy nepríjemnej Nitre (3:4pp) a tiež v Maďarsku proti DVTK Miskolc (2:4). Belasí chcú na výhry nadviazať aj v domácom prostredí, v piatok o 18:30 h si zmeriame sily s mužstvom HK Poprad.  Popradčania v poslednom kole zvíťazili v domácom prostredí nad momentálnym lídrom tabuľky z Košíc po výsledku 3:2 po predĺžení a ukázali, že v aktuálnom ročníku má mužstvo potenciál na vyššie priečky v tabuľke v porovnaní s tým, kde sa momentálne nachádza. Kamzíci okupujú po deviatich zápasoch deviatu priečku so ziskom 12 bodov.Mužstvo spod Tatier vedie z pozície hlavného trénera František Štolc, pre ktorého je to premiérový ročník v pozícii prvého muža striedačky. Vlani robil v Poprade počas úspešnej sezóny, keď tím stroskotal až v semifinále na hokejkách neskoršieho majstra z Banskej Bystrice, asistenta nášmu aktuálnemu hlavnému koučovi Romanovi Stantienovi. Pre nášho kormidelníka tak je v tomto zápase o špeciálnu motiváciu postarané.Na súpiske „kamzíkov“ zostal z vlaňajška najproduktívnejší hráč Patrik Svitana, v kanadskom bodovaní má v tejto edícii Tipsport Ligy zatiaľ deväť bodov. Na líderskej pozícii je so ziskom jedenástich bodov Samuel Takáč. O jeden bod za ním sa nachádza Marek Zagrapan, z legionárov sa do povedomia dostáva Guillaume Leclerc so ziskom deviatich bodov.Posilou do defenzívy sa stal bývalý bek belasých v rámci extraligy i KHL Lukáš Kozák. K skúseným obrancom patrí český bek Petr Ulrych či domáci matador Štefan Fabian.Pozíciu jednotky zastáva Tomáš Vošvrda, ktorý odchytal osem zápasov a jeho percentuálna úspešnosť je 90,2% zákrokov.Vstupenky na najbližší domáci zápas HC SLOVAN proti HK Poprad (piatok 11. október 2019 o 18:30 h) si zakúpite v sieti Ticketportal.