V piatok opäť do Nových Zámkov

Hokejisti HC SLOVAN budú v permanencii aj počas aktuálnej reprezentačnej prestávky.

Slovanisti si po piatich dňoch opäť zmerajú sily s Novými Zámkami. Dohrávka 24. kola je na programe v piatok s úvodným buly o 18:00 h. HC SLOVAN by v Nových Zámkoch rád zopakoval výhru z nedele za tri body, po ktorej by sa bodovo dotiahol na vedúce duo HKM Zvolen a HK Poprad.Novozámčania však už v nedeľu ukázali, že pozornou a dôraznou hrou v obrane, posilnenou o istého fínského gólmana Henri Kiviaha vedia hrať aj s favoritom vyrovnanú partiu. O výhre Slovana, ktorý mal prevahu, rozhodol aj v záverečnej desaťminútovke gólom Tomáš Zigo a zásahom do prázdnej brány Brant Harris.Práve Henri Kiviaho je veľkou oporou „býkov“, odchytal už 33 zápasov a jeho úspešnosť je 91,5% zákrokov.  Nové Zámky budú však vo zvyšných kolách potrebovať aj body svojich útočníkov. V tabuľke sú zverenci Gergelyho Majorossa s 39 bodmi na desiatej pozícii, ktorá zaručuje účasť v tzv. baráži play-off, no jedenáste DVTK zaostáva len o šesť bodov.Z útočníkov má najviac bodov v produktivite Janne Seppänen s 9 gólmi a 14 aisstenciami. Za ním je s 21 bodmi Petr Obdržálek, tesne pod hranicou 20 bodov sa nachádza tretí v poradí Filip Bajtek.Kanadské bodovanie obrancov vedie dvojica desaťbodových – Samuel Hain a Matúš Holenda.Pre HC SLOVAN Bratrislava sa duelom v Nových Zámkoch končí séria zápasov na klziskách súperov. Po 16 dňoch nastúpime potom vo svojej domovskej aréne už v utorok 16. februára proti Banskej Bystrici, hneď na to vo štvrtok 18. februára proti Michalovciam a doma pokračujeme aj v nedeľu 21. februára proti Popradu.