V Petrohrade herne oveľa lepšie ako vo Viedni, ale stále bez bodu

Slovan hral na horúcej pôde v Petrohrade vyrovnanú prvú polovicu zápasu. Rozhodla však väčšia efektivita a hra v tzv. special teams.

Vladimír Országh, hlavný tréner: "Myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Išli sme do vedenia, žiaľ pri ďalšom striedaní sme dostali rýchly vyrovnávajúci gól. Aj napriek tomu bola prvá polovica zápasu z našej strany dobrá, mali sme niekoľko príležitostí, ktoré sme nepremenili. Kvalita SKA sa prejavila vo chvíli, ako išli do vedenia, potom sme to už mali ťažké. Chalani bojovali až do konca, boli tam viaceré dobré momenty. Ak však  chceme vyhrať, musíme dať viac gólov a byť úspešní v tzv. special teams, ktoré dnes rozhodli zápas."Matúš Sukeľ: "Prvú polovicu zápasu sme hrali vcelku vyrovnanú partiu. Škoda, že sme nevyužili niektorú z presiloviek, ktoré sme v tej fáze zápasu mali. Keď sa súper dostal do dvojgólového vedenia, bolo už veľmi ťažké ich dohnať. Mali sme ešte veľkú šancu na začiatku tretej tretiny, ktorá nás mohla udržať v zápase až do konca. Napokon však dali o tri góly viac a vcelku jasne sme prehrali."Lukáš Klok: "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, možno nás tak trochu aj podcenili. Vytvorili sme si šance, ubránili oslabenie, bolo to v prvej tretine hore-dole. Škoda, že sme hneď po našom úvodnom góle veľmi rýchlo inkasovali. Do druhej tretiny sme tiež vstúpili sebavedome, dostali sme však gól z prečíslenia, čo by sa stávať nemalo. Zásadný rozdiel bol podľa mňa opäť raz v premieňaní šancí. Oni svoje premenili, nám sa to nepodarilo ani po dobrých strelách v presilovke. Dvojgólové manko proti Petrohradu sa doháňa veľmi ťažko. Samozrejme, z herného pohľadu to bol veľký rozdiel oproti 0:7 z Viedne, ale v hokeji je jedno, či prehráte o tri, či o sedem gólov, stále je to bez bodu. Musíme túto sériu už konečne preťať. Nikoho pochopiteľne nebaví prehrávať, každý robí šport preto, aby vyhrával. Chce to znovu len zdvihnúť hlavy a možno trochu sa tým hokejom aj viac baviť. Nikdy neviete, kedy sa Vám kariéra môže skončiť."