V Novokuznecku slabá strelecká efektivita

HC SLOVAN Bratislava napriek 50 streleckým pokusom prekonal gólmana Metallurgu iba raz a prehral 1:2.

Metallurg Novokuzneck – HC SLOVAN Bratislava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 5. K. Semjonov, 29. Vicharev (Kuklev, Anisin) – 58. Nedorost (Taffe)Zostavy:
Metallurg Novokuzneck: Karejev (Podjapolskij) – Kuklev, Ljamkin, Ďjakov, Postnikov, Arbuzov, Vasilčenko, Viksna – Komaristyj, Lebeděv, Zemčenko – Anisin, Vicharev, K. Semjonov – Jazkov, Poliščuk, Razumov – Jemec, Blagoj, A. Michejev – I. Musin.
HC SLOVAN Bratislava: Pogge (Brust) – Plastino, Švarný, Luža, Meszároš, Bačik, Ďaloga, Rosandić, Pokorný – Nedorost, Jeglič, Viedenský – Cheechoo, Taffe, Chipchura – Zigo, Valský, Kubalík – Skalický, Šiška, LušňákHokejisti Slovana urobili v prvej tretine prvého zápasu na výjazde po Rusku až príliš veľa zbytočných chýb, ktoré však domáci našťastie potrestali iba jediným gólom. Už v druhej minúte po strate puku vo vlastnom pásme musel zasahovať na dvakrát gólman Pogge. O tri minúty neskôr však po závare a niekoľkých strelách vypadol nášmu brankárovi puk z jeho výstroje a najlepšie zorientovaný Semjonov otvoril skóre zápasu. Za bránou Slovana zaváhal tiež Plastino, domáci však nedokáali zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Naša prvá šanca prišla v presilovke, no strela Meszároša po teči Cheechooa zostala na betóne Karajeva. Ďalším obrancom so strelou bol Ivan Švarný, mieril len do lapačky brankára.Úvodné minúty druhého dejstva pokračovali podľa rovnakého scenára ako v prvej časti hry. Belasí navyše prišli počas desiatich minút o kapitána Andreja Meszároša, ktorý od arbitrov inkasoval osobný trest. Keď sa už zdalo, že hráči Slovana preberajú zápas pod kontrolu prišla tvrdá strela od Vichareva a druhý gól v našej sieti. Říhovi zverenci začali diktovať tempo hry, mali niekoľko šancí, no gól nestrelili. Najbližšie k nemu mal Kyle Chipchura, puk z jeho hokejky vytiahol domáci brankár zázračne z bránkovej čiary. V tretej časti hry sa hralo prakticky len na bránu Novokuznecka, pri domácich stála viackrát aj poriadna dávka šťastia. Valský trafil len do Karajeva, po ňom Švarný napálil do tyče. Po uplynutí pädesiatich minút strieľal tvrdo do gólmana domácich Meszároš, ten však odolával. Metallurg sa spoliehal na brejky, do jedného z nich sa už už rútil Anisin, zastavil ho len tesný ofsajd. Belasí hrali päť minút pred koncom presilovku, počas ktorej Miloš Říha odvolal Poggeho, rovnaká situácia prišla aj dve minúty pred sirénou a konečne sme sa dočkali. Za Karajeva usmernil puk do siete presným tečom Nedorost. V závere stretnutia aj napriek tlaku vyrovnavnaie neprišlo, HC SLOVAN tak začal výjazd tesnou prehrou 1:2. Miloš Říha: Dovolili sme súperovi v prvej tretine ísť do vedenia, v druhej tretine inkasovali druhýkrát a to bolo rozhodujúce. Novokuzneck uveril, že by nás mohol poraziť,  hrali veľmi disciplinovane, organizovane. My sme pridali až v závere druhej časti hry, mali sme 50 striel, no chýbal tomu oveľa väčší dôraz. Mrzí nás to všetkých, musíme sa z toho dostať a napraviť to čo najskôr.