Logo

Správy

HC Košice
26 Sep
HC SLOVAN Bratislava
16:00
Doma Vonku

V novej sezóne extraligy iba dvanásť slovenských klubov

0 0

Podľa neoficiálnych informácií bude v novej sezóne TIPOS Extraligy účinkovať iba dvanásť klubov.

$article->fk_main_image->title
Po troch rokoch sa s najvyššou slovenskou súťažou lúči maďarský hokejový klub DVTK Jegesmedvék Miskolc. Rovnako v extralige končí aj HC 07 Detva, ktorý nahradí HC Prešov. Do ligy pribudla HK Spišská Nová Ves ako postupujúci z prvej ligy.

V sezóne 2021/22 tak bude hrať dvanásť klubov, začne sa 24. septembra 2021. Každý tím odohrá v základnej časti 50 zápasov. Každý s každým sa stretne štyrikrát, dvakrát doma a vonku, čo je 44 duelov. Zvyšných šesť sa odohrá počas vianočných sviatkov, keď prebehne regionálne kolo. Rovnako ako vlani, Slovan odohrá  v rámci regiónu o dva zápasy naviac s Duklou Trenčín, HK Nitra a HC MIKRON Nové Zámky.

Po základnej časti tímy na prvom až šiestom mieste postúpia automaticky do štvrťfinále play-off. Kluby zo siedmeho až desiateho miesta budú hrať predkolo o zvyšné dve miesta do play-off. Pre jedenásty tím sa súťaž skončí. Posledný si zahrá baráž s víťazom prvej ligy o udržanie sa v extralige.


Slovan by sa v úvodnom kole mal stretnúť na domácom ľade v derby zápase s jedným zo svojich rivalov Duklou Trenčín.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Fominykh Daniil 0 0
3. Bezák Adam 0 0
4. Jääskeläinen Joona 0 0
5. Takáč Samuel 0 0
6. Rapuzzi William 0 0
7. Krakovský Luca 0 0
8. Golian Andrej 0 0
9. Sukeľ Jakub 0 0
10. Gachulinec Daniel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem