V novej sezóne aj do Číny

V nadchádzajúcom ročníku nadnárodnej KHL bude účinkovať aj čínsky klub Červená hviezda Kchun-lun.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) sa od sezóny 2016/17 rozrastie o čínsky klub Červená hviezda Kchun-lun z Pekingu. Jeho prijatie odsúhlasila v piatok Rada riaditeľov súťaže. Zverenci hlavného trénera Miloša Říhu tak v novej sezóne vycestujú aj do nového mesta na mape mužstiev KHL. Slovanisti by sa mali v Číne predstaviť v rámci najvzdialenejšieho tripu, kde okrem iného nastúpia aj vo Vladivostoku či Chabarovsku. Zmluvu podpísali obe strany v sobotu 25. júna v Pekingu. Vedenie KHL zverejní definitívny zoznam účastníkov nasledujúcej sezóny 30. júna. Počas aktuálneho týždňa sa tiež očakáva definitívny kalendár základnej časti v sezóne 16/17.