V nominácii na Nemecký pohár štyria hráči Slovana

Mário Grman, Michal Sersen, Matúš Sukeľ a Mário Lunter si v asociačnej prestávke oblečú reprezentačný dres Slovenska.

Slovanisti sú zároveň jedinými štyrmi hokejistami v nominácii trénera Craiga Ramsayho a generálneho manažéra Miroslava Šatana, ktorí pôsobia v Kontinentálnej hokejovej lige. Slovenská Tipsport liga dodala reprezentácii na prvú akciu v tejto sezóne 10 hráčov, deviati pôsobia v českej najvyššej súťaži, po jednom vo Švédsku a Fínsku.Slovan má vo výbere na Nemecký pohár tentoraz najviac hráčov - štyroch - zo všetkých klubov. Traja hokejisti budú reprezentovať farby aktuálneho lídra Tipsport ligy HKM Zvolen. Po dvoch hokejistoch dodali reprezentácii Detva, Nitra, Mountfied Hradec Králové a Kometa Brno.Tradičný turnaj o Nemecký pohár sa tento rok nebude konať v Augsburgu, ale v Krefelde v dňoch 8. – 11. novembra 2018. Celý tím sa zíde v pondelok 5. novembra v Bratislave na tréningovom kempe a 7. novembra odletí do dejiska turnaja.Slovan má zastúpenie aj v realizačnom tíme reprezentácie. Asistentom hlavného trénera bude počas celej sezóny Robert Petrovický. Na pozícii druhého asistenta sa v Nemecku predstaví Ján Pardavý.Kapitán Slovana Michal Sersen bude v Nemecku zároveň najskúsenejším hráčom, na svojom konte má už 111  štartov v najcennejšom drese. Generálny manažér tímu Miroslav Šatan zároveň ozrejmil, že kvarteto hokejistov Slovana na turnaji absolvuje len dva zápasy, nedeľňajší súboj proti domácim Nemcom by mali vynechať, aby sa stihli vrátiť na spoločný odlet klubu na ďalší zápas KHL, ktorý Slovan odohrá v utorok 13. novembra na ľade úradujúceho šampióna Ak Bars Kazaň. Slováci sa v Krefelde najskôr stretnú vo štvrtok 8. novembra o 15:30 h s výberom Švajčiarska. O dva dni neskôr o 17:00 h nastúpia proti ruskému olympijskému tímu a v nedeľu 11. novembra od 14:30 h si zmerajú sily s domácou reprezentáciou.