V nedeľu nás opustil František Gregor

Niekdajší skvelý obranca nášho klubu odišiel na večný odpočinok len tri mesiace po oslave svojich 74. narodenín.

"Fanulo" ako legendárneho obrancu nášho klubu prezývali, odohral za Slovan úctihodných trinásť sezón. Počas nich vytvoril nezabudnuteľnú obrannú dvojicu s Jozefom Čaplom, ktorých ešte z pozície brankára podporoval famózny Vladimír Dzurilla. Aj napriek výborným výkonom nezískal Gregor nikdy majstrovský titul. Na klubovej úrovni má na konte šesť strieborných medailí, ku ktorým pridal tri bronzové. Celkovo odohral obranca s tvrdou strelou 480 zápasov, v ktorých dal 77 gólov.
O niečo viac sa skvelému korčuliarovi s dobrým fyzickým fondom darilo v reprezentácii. V roku 1961 sa Gregor tešil zo zisku titulu majstra Európy a zo striebornej medaily na svetovom šampionáte. Na ZOH 1964 v Innsbrucku získal až tri bronzy, pretože olympijský hokejový turnaj bol zároveň aj svetovým a európskym šampionátom. S bronzovými "úlovkami" z MS a ME sa vracal aj v roku 1963 zo Švédska. V čs. reprezentácii nastúpil celkovo na 40 zápasov a gólovo sa v nich presadil 7 – krát. V roku 2004 sa stal členom siene slávy slovenského hokeja.Česť jeho pamiatke!