V nedeľných zápasov juniorov a dorastencov Slovana polovičná úspešnosť

Dorastenci prehrali, juniori zvíťazili

V nedeľných zápasoch mládežníckych súťaží bol Slovan úspešný len na 50%. Dorastenci v 28.kole Extraligy dorastu nestačili na Skaličanov, juniori, dnes už bez hráčov z A tímu, si poradili so Žilinou a smerujú do juniorského play off.

28.kolo Extraligy dorastu

HC Slovan Bratislava  – HK 36 Skalica 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

HC Slovan Bratislava: Rybár - Bačik, Šilovič, Omelka, Černák, Gula, Jurkovič - Môcik, Šalka, Budiak, Brodek, Mlynčár, Kovačič, Miško, Oktavec, Šulík, Zajíček, Mikšík

HK 36 Skalica: Romančík - Mikéska, Horváth, Post, Sloboda, Volek, Šohajda, Štefanec - Kadlečík, Vogl, Kukliš, Šille, Miklovič, Kovalovský, Kucharič, Božek, Bezúch, Babiar

Góly a asistencie: 1:0 Šalka (Budiak), 1:1 Božek (Bezúch, Mikéska)pres/1,1:2 Miklovič (8 Bezúch, Božek) pres/1,1:3 Kucharič (Mikéska),1:4 Božek (Mikéska),  2:4 Kovačič (Šilovič),  2:5 Štefanec (Kucharič,Šohajda)

Rozhodcovia: Fridrich - Husár, Čachan

Vylúčení: 7/4

Využitie: 0/2

Oslabenia: 0/0

Divákov: 82

Karol Rusznyák, tréner HC Slovan Bratislava:

Po včerajšom úspechu s Trenčínom sme chceli aj dnes zahrať taký istý zápas. Začali sme celkom dobre, vyhrávali sme 1:0. Prvú tretinu sme dohrali, dá sa povedať, k našej spokojnosti. Od druhej tretiny  Skalica pridala na korčuľovaní a na dôraze, začala dohrávať osobné súboje, čo sa našim hráčom príliš nepáčilo a vznikli z toho naše vylúčenia. Skalica ich plne využila a otočila stav zápasu na 3:1. Aj keď sme sa snažili niečo s výsledkom spraviť, nebolo nám to nič platné, lebo Skalica si už tento stav nenechala vziať a dotiahla zápas do víťazného konca. Snaha a bojovnosť sa našim hráčom nedá uprieť, ale sme nedokázali urobiť niečo navyše a vybíjali sme sa v zbytočných veciach na ľade. To sa nám aj vypomstilo a v závere sme nemali už viac síl na zvrátenie nepriaznivého stavu. Skalici chcem pogratulovať k víťazstvu, jej hráči hrali vynikajúci dorastenecký hokej. Len škoda, že my sme sa jej v tom dnes nedokázali prispôsobiť.

4.kolo Nadstavby B Extraligy juniorov

HC Slovan Bratislava - MsHK Žilina 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

HC Slovan: Pék - Záhradný, Glavo, Hronec, Ketner, Skurák, Luža, Árvay- Surovka, Halaj, Bobocký, Mráz, Dvonč, Klimčík, Podgórski, Gabaj, Klučiar, Kozák

MsHK: Bačikovský - Grill, Niník, Tomaščík, Šeliga, Kocian, Buček, Loydl - Dudáš, Akantis, Jarab, Juríček, Ďurica, Viedenský, Čičala, Linet, Tvrdý, Benko

Góly a asistencie: 1:0 Klimčík (Glavo, Gabaj), 1:1 Čičala (Kocian, Tvrdý), 2:1 Mráz, 3:1 Gabaj (Glavo, Halaj), 4:1 Klučiar (Podgórski, Skurák),

Rozhodcovia: Baluška - Bundil, Jankovič

Vylúčenia: 4/4

Presilovky: 0/0

Oslabenia: 0/0

Divákov: 77

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

Dnes sme podali veľmi dobrý výkon. V bráne zachytal výborne Pék. Hrali sme o triedu lepšie ako vo včerajšom zápase, ako v obrane, tak aj v útoku a myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Dnes sme nemali k dispozícii hráčov z áčka, Cígera, Kalináča, Preisingera a Tršku. Dostali šancu opäť dorastenci, ktorí včera hrali niektorí proti Trenčínu. Stiahli sme si ich teraz naspäť, pretože to sú hráči, ktorých máme v juniorke v základnom kádri ešte od letnej prípravy. Aj sa včera proti Trenčínu presadili. Hráči sa dnes viac zomkli, pretože včera sa spoliehalo viac na hráčov, ktorí prišli od mužov a dreli viac za seba. Takže preto bol ten výkon podstatne lepší ako včera. Mladí hráči využili možnosť, vážili si šancu, že môžu hrať za juniorku.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autori Alena Hofmanová a Peter Hofman