V nájazdoch sme ťahali za kratší koniec

HC SLOVAN Bratislava zakončil piaty trip sezóny tesnou prehrou. Dinamu Riga sme podľahli až v samostatných nájazdoch.

Dinamo Riga – HC SLOVAN Bratislava 1:0sn (0:0. 0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: Rozhod. nájazd VidellZostavy
Dinamo Riga: Sedláček (Deslauriers) – Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Augstkalns – Darzinš, M. Redlihs, Videll – Wilson, Hossa, Mejja – Dzerinš, Indrašis, Burakts – Skvorcovs, Cipulis, Bičevskis.
HC SLOVAN Bratislava: Backlund (Janus) – Mihálik, Sersen, Nagy, Surový, Bartovič  – Baranka, Brejčák, Ružička, Nedorost, Netík – Sigalet, Štajnoch, Vondrka,Tičar, Jeglič – Luža, Lunter, Bližňák, Rachůnek Posledný zápas Slovana s priamym konkurentom v boji o playoff zo Západnej konferencii začal vyrovnane. Domácich mohla naštartovať presilová hra po faule Martina Štajnocha, no bol to Slovan, ktorý mal pri spolupráci Vondrku a Nagya v oslabení veľkú šancu. Náš najlepší strelec opečiatkoval strelou švihom brvno domácej svätyne. Dinamo si v ďalších minútach zahralo krátku presilovku piatich proti trom, v ktorej si šancu nevytvorilo, no v pokračujúcej početnej výhode musel zasahovať Backlund proti príležitostiam prvej formácie domácich. Počas ďalšieho vylúčenia, tentokrát Luntera čaroval pri príležitostiach Vidella či Meiju skvelý Backlund. V samom závere oslabovky unikol Milan Bartovič, príklep poslal len do lapačky Sedláčka.  Dve minúty pred koncom vychytal domáceho útočníka Meiju bravúrne Johan Backlund.Úvod druhého dejstva mal podobný priebeh hry ako v prvej tretine. Tímy výborne bránili svoju obrannú modrú a útočníci sa len veľmi ťažko presadzovali. V 25. minúte vystrašili Sedláčka poriadne bomby Ivana Baranku a hneď vzápätí aj Ladislava Nagya. O minútu neskôr sme si zahrali prvú preesilovku, v ktorej sme si tlak nevytvorili. Domáci začali byť v rozpätí medzi 26. a 30. minútou poriadne nepríjemní a Backlund sa musel v bránkovisku viackrát obracať. Sľubné šancu na skórovanie mal aj Štefan Ružička, jeho delovka našla len pripraveného Sedláčka. V 38. minúte nezaskočil spoľahlivého Backlunda ani Bukarts.Slovanisti otvorili tretiu časť hry 90 sekundovou presilovou hrou, počas ktorej sa neujala strela príklepom od Michala Sersena. Aktivitou sršal aj Štefan Ružička, jeho strela si miesto vo výstroji Sedláčka však nenašla. V 46. minúte zostal úplne sám pred bránou Lauris Darzinš, našťastie pre nás namieril nepresne. Slovanu sa vôbec nevydarila druhá presilová hra v tretej tretine. V 53. minúte sa výborne uvoľnil slovenský útočník v tíme Dinama Marcel Hossa, v poslednej chvíli pred strelou mu hokejku nadvihol Ladislav Nagy. Gól nepriniesli ani záverečné minúty, zápas tak išiel do predĺženia. Už po minúte sa previnil faulom Milan Jurčina, ktorý mohol potrestať gólom Ivan Baranka, ktorý nastrelil tyčku i Rok Tičar proti jeho strele sa vytiahol gólman Sedláček. Do konca zostávalo 20 sekúnd a Slovan od inkasovaného gólu zachránil ľavá tyčka, na ktorú vytesnil puk Backlund. O stretnutí museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich o víťazstve domácich rozhodol jediný presný zásah Linusa Vidella.Petri Matikainen: Pre nás to bola ťažká noc, vedeli sme o kvalitách Rigy, ktorá vyhrala predchádzajúce dva zápasy. Nehrali sme podľa našich predstáv hlavne v prvej a druhej tretine. V tretej tretine bolo vidieť isté zlepšenie, no v riadnom hracom čase ani v predĺžení, kde sme mali aj výhodu presilovky sme bohužiaľ gól nestrelili.  Zásluhu na bezgólovom stave majú aj obaja gólmani, ktorí chytali vynikajúco. O výsledku rozhodol napokon jediný gól v samostatných nájazdoch.