Ticket Shop
Doma Vonku

V Miskolci výhra po predĺžení

0 0

HC SLOVAN Bratislava si pripísal prvé body do tabuľky Tipos Extraligy, DVTK Miskolc sme zdolali 3:2 po predĺžení.

DVTK Miskolc - HC SLOVAN Bratislava 2:3pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly a asistencie: 24. Wolff (Wehrs), 28. Flick – 8. Meszároš (Ališauskas, Zigo), 34. Sersen (Ališauskas, Rapáč), 62. Buček (Kytnár, Sersen)

DVTK Jegesmedvék: Rajna – Pukka, Kiss, Wolff, Wehrs, Vojtkó, Fazakas – Magosi, Galanisz, Rokaly – Flick, Osterberg, Reszegh – Csányi, Miskolczi, Ritó – Farkas, MattyasovszkiHC SLOVAN Bratislava: Durný – Sersen, Bačik, Meszároš, Ališauskas, Maier, Valach, Beňo – Ranford, Harris, O´Donnell – Buček, Zigo, Mráz – Jendek, Kytnár, Studenič – Petráš, Bortňák, Rapáč

Rozhodovali: Snášel, Orolín – Šoltés, Bogdaň

Miskolc mal lepší vstup do zápasu, no svoje strelecké príležitosti nevyužil. V 4. minúte sa po prihrávke spoza bránky ocitol v 100-percentnej šanci Galanisz, ale trafil iba Durného v bránke Slovana. Hostia využili z minima maximum, v 8. minúte po Zigovom vyhratom buly prepálil Meszároš všetko, čo mu stálo v ceste a poslal svoj tím dol vedenia. V závere tretiny Meszároš nabil Harrisovi, ktorý rozvlnil iba bočnú sieť.

V druhej časti hráči DVTK zvýšili svoje útočné úsilie a v 24. min sa dočkali vyrovnania, keď sa tvrdou strelou presadil Wolff. Gól musel ešte odobriť videorozhodca, keďže hostia reklamovali postavenie hráča v bránkovisku. O štyri minúty neskôr už Miskolc viedol, keď v presilovke presne zamieril z medzikružia Flick - 2:1. Skóre opäť vyrovnal v 34. min Sersen, v početnej výhode o dvoch hráčov dorazil do siete puk po strele Ališauskasa. Následne sa nepríjemne zranil Csányi, ktorého narazil na mantinel Meszároš, domáceho útočníka museli na ľade ošetriť, no dokázal do šatne zamieriť po vlastných. Meszároš dostal za nebezpečný zákrok dve minúty plus osobný 10-minútový trest.

V tretej tretine najprv zaujal domáci Flick, ktorého vychytal lapačkou Durný, a potom sa na druhej strane zaskvel brankár Rajna. Ten dokázal odolať veľkému tlaku Slovana pri vylúčení Vojtkóa. Miskolc doplácal na vysoký počet vylúčených, vďaka čomu hostia hrali často presilovku. Ich tlak v závere tretiny gradoval a tretí gól visel na vlásku. Rozhodnutie padlo napokon v predĺžení, keď vylúčenie Pukku využil Buček a zabezpečil dva body pre bratislavský tím.